| nikoleta_5467 a întrebat:

Salutare ma voi muta in garsoniera mea si sincer am o problema cu decorarea aesteia, camera are un parchet laminat de culoare albastru iar eu nu stiu ce culoare si mobilier s iau si pe ce culoare sa iau mobileru in asa fel sa se potriveasca cu parchetul meu albastru. daca ma puteti ajuta astept raspunsuri. va multumesc

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Incearca "trilogia" rosu-galben-albastru din complementaritatea culorilor. La parchet albastru, as pune un mobilier maro inchis cu tenta rosiatica, iar zugraveala sa fie un galben-portocaliu deschis, sau piersica. Ar iesi ceva super ca ambient.

| simf a răspuns:

Eu as schimba parchetul, fiind laminat nici nu costa mult, si as alege o nuanta neutra, bej-maro deschis, care sa-mi permita sa cumpar mobila care ma atrage cand merg la magazin. plus ca se intretine si mai usor.

| neo787840 a răspuns:

La albastru merge o nuanta de cires sau calvados ( sunt cam clasice nuantele astea).
Dar sa stii ca nu neaparat trebuie sa asortezi mobilierul cu parchetul(parerea mea).Mobilierul il mai poti asorta si cu culoarea peretilor, perdele, jaluzele si altceva. Daca mai pui si un mic covoras pe jos chiar nu o sa se mai bage de seama culoarea parchetului. Daca stii sa scoti mobilierul in evidenta nu se mai uita nimeni la parchet iti zic eu.
Te pot ajuta cu mobilier daca vrei.
Priveste aici:
http://www.mobilaneo.ro

| Juleuuss a răspuns:

In primul rand ati putea lua un mobilier albastru caraibe.Ar fi foarte frumoas! Covoras poate fii in mai multe noante care se potrivesc cu parchetul (alb,albastru, maron, ar fi frumos etc.). Peretii ii poti combina [cum vreti dumneavoastra]. Multumesc pentru atentie!

| bestgirl1 a răspuns:

Pai ai putea sa iei un covoras mic alb si sa il pui sub o masuta de cafea din sticla incolora si o canapea si niste fotolii albe si un dulapior alb sau negru!