| Vasile_Catalin_1999 a întrebat:

Am vazut astazi la un magazin de plante, niste pomi fructiferi de vanzare si as vrea sa stiu daca in aceasta luna pot cumpara pomi fructiferi si sa ii plantez in gradina.Astept raspuns si acord funda!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Binenteles ca poti sa plantezi ca pamantul nu mai e inghetat! Nu se poate planta daca pamantul e inghetat pentru ca ar fi pericolul sa nu se prinda!

1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

De obicei perioada cea mai potrivita de plantare a fiecarui copacel in parte este indicata pe "eticheta" lipita de el.