| irinaursu a întrebat:

Am o fetita de 8 ani ce a fost diagnosticată la naştere cu Sindrom Plurimalformativ, Sindrom Floppy, retard psihomotor sever cu nedezvoltarea limbajului, incontinenţă sfincteriană, palatoschizis. A fost supusă mai multor intervenţii chirurgicale fiind necesară o altă intervenţie chirurgicală pentru îmbunătăţirea stării de sănătate. Situaţia materială a familiei este precară in momentul de fata si mai sunt necesari 2800 lei pana pe data de 10 septembrie 2011 cand e programata o noua interventie. Ajutorul vostru ar conta in a face posibila interventia, timpul fiind foarte scurt. Contul in care se pot vira banii este deschis la BRD: RO29BRDE340SV40782203400. Va multumesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| DeutzZa96 a răspuns:

Buna sunt madalina(13) ani m-a impresionat cazul tau dar voi incerca pe 5 sa iti trim bani funda?

112 răspunsuri:
| xDemi a răspuns:

Sa`mi spui si mie cand gasesti pe Wiki "Sindromul Floppy", sa`mi dai si niste dovezi si te voi ajuta. O zi buna. happy

| viorel98 a răspuns:

Nasollaughing

| Dan10079 a răspuns:

Deci din astea vad peste tot ca nu stiu cine a fost diagnosticat cu nu stiu ce si nu mai stii ce sa crezi [unii chiar se prefac].

| MYK3 a răspuns:

Si daca minti ca sa te imbogatesti?

| werewolfbruno a răspuns (pentru 3mY20002121):

Boulica nu se sc nub ci noob noob-ule(si inseamna jucator prost noob-ulr) laughing

| Andreea_Denisa_1976 a răspuns:

Eu nu pot sa te ajut daca nu-mi dai dovada.

| Andreea_3270 a răspuns:

Ba! Nu te cred! Ia sa dai tu pe link-ul :http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13709! Este un caz aproape identic! SA TE MAI CRED?

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

5 boli de care nu am auzit: e grav, nu? Sper ca s-a facut bine fetita.

| SKa a răspuns:

La aceste cauze nobile poti da tzepe frate )))
minti ceva si sa tri mita bani pe nr tau de tel (Euro)

| Sheili a răspuns:

Eu am raspuns ultima, dar s-a facut bine fetita? sper ca da viata e mai presus decit banii!

| ioanionel a răspuns (pentru WiGGy):

Ce usor e sa iti bati joc, puteai sa dai o cautare pe google si gaseai! Daca nu poti face un bine barem abtine-te sa faci un rau!

| ioanionel a răspuns (pentru BRG):

Cred ca tu ai probleme mari, cu perifericile, daca nu te durea mana sa dai o cautare pe google nu mai spuneai tampeni aici! http://www.desprestiri.ro/......-discovery iata ca acea afectiune exista!

| ioanionel a răspuns (pentru aclean):

Uite aici un link sa te mai luminezi si tu! Daca taceai filozof ramaneai! http://www.desprestiri.ro/......-discovery

| ioanionel a răspuns:

Ma coteti contacta pe privat pentru detalii am un ong poate va pot ajuta.
Si de ce nu deschideti un cont la Banca Transilvania, sincer mie personal nu imi convine sa mai donez si BRD-ului acel comision de depunere fie el cat de mic.

| Araia a răspuns:

Daca va las contul meu si inventez niste probleme, imi donati si mie niste bani, asa aiurea, macar de tigari laughing

| dianamaria1997 a răspuns:

Asta nu inseamna sa minti nu mai catalogati gresit oamenii pe care nu-i cunoasteti. voi credeti ca mint dar poate ei nu mai stiu ce sa faca cu acel copil

| ๓єlเเ a răspuns (pentru WiGGy):

Mdalaughing)

| Si_Rania_Catană_Loredana_1982 a răspuns (pentru Andreea_3270):

laughing tare! ai prins-o cu mata-n sac! 100% este luat de acolo si doar niste date sunt schimbatelaughing

| Axz_axn_1978 a răspuns (pentru WiGGy):

Http://emedicine.medscape.com/article/1212978-overview
sa iti fie rusine pentru idiotenia ta, magarule

| Alexandra_Alexa_1988 a răspuns (pentru BRG):

Inclutule,chiar exista Sindromul Floppy.Se mai numeste si Floppy Baby Syndrome - o afectiune congenitala miopatie care determina bebelusii care urmeaza sa fie nascut fara capacitatea de a utiliza corect muschii lor.Mai informeaza-te si tu pe net.

| kbej a răspuns (pentru aclean):

Esti nesimtit!

| kbej a răspuns:

Saraca fata sad! Imi pare rau de ea!

| kbej a răspuns (pentru aclean):

Tu nu ai inima! Nesimtitule!sad

| kbej a răspuns (pentru WiGGy):

Ce prost esti!

| kbej a răspuns (pentru viorel98):

Ce e de ras?

| kbej a răspuns (pentru Deedeek):

Da! Asa cred si eu!

| kbej a răspuns:

Nu dati bani ma! Minte vrea sa faca rost de bani!

| marelemik a răspuns:

Frate la cate boli are mai traieste.nu zic ca nu cred dar ai cam exagerat cu atatea sindromuri.2 sindromuri, retard psihomotor SEVER si restul... cred ca ai pus de la tine pentru ca dc ar avea toate astea nu ar ma fi prins varsta de 8 ani.ar fi fost nevoie de cele 2 sindromuri timp de 3 ani si ar fi fost moarta

| KaTy20 a răspuns (pentru zuzapitika):

straight faceai cea mai mare dreptatewinking