| Tanamy a întrebat:

imi puteti spune niste animeuri cu demoni?

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Inuyasha

| ryuu a răspuns:

Hey!
- Ao no Exorcist
- InuYasha (2 sez)
- Chrno Crusade
- Yu Yu Hakusho
- 07 Ghost
- Omamori Himari
- Ichiban Ushiro no Daimaou

Vizionare placuta!

| neca a răspuns:

Ninja Scroll
Vampire Hunter D
Wicked City
Demon City Shinjuku
Poltergeist Report
Legend of the Overfiend

| Nanami利 a răspuns:

Kamisama hajimemashita(cel mai tare).Si stiu ca l-am tot dat la raspunsuri de 1000 de orilaughing

| aveam14ani a răspuns:

Kuroshitsuji
Hakuouki
Ao no exorcist
ar mai fi si
kamisama hajimemashita
si
iun x boku ss, dar sunt si de dragoste iar cele doua anime-uri nu sunt tocmai cu demoni. Sunt cu ''Vulpi cu noua cozi" un fel de demoni.
si Hellsing se aseamana cu kuroshistuji cupa pentagrama de pe mana(steaua aia satanista, simbolul demonilor).
cam atat stiu. happy

| Dalyan a răspuns:

Poti incerca:
*Ao no Exorcist;
*Hakkenden: Touhou Hakken Ibun (2 sezoane);
*Hakuouki(3 sezoane +OVA);
*Hataraku Maou-sama!;
*Kuroshitsuji (2 sezoane);
*Makai Ouji: Devils and Realist.
Cam atat imi vine in minte. Sper ca te-am ajutathappy

| erzabadgirl08 a răspuns:

Yondemasu eu
Kami-sama Hajimemashita
Hataraku Maou-sama!
Makai Ouji: Devils and Realist
Blood Lad
Inuyasha
Kami nomi zo Shiru Sekai
Hiiro no Kakera
Goshuushou-sama Ninomiya-kun
Hellsing
Trinity Blood.
Another
Beelzebul

| Copildeciocolata a răspuns (pentru erzabadgirl08):

Another este cu demoni?

| Copildeciocolata a răspuns:

Inuyasha, kami-sama hajimemashita, rosalioxvampire ( sau ceva de genu ) Blood lad, Hataraku Maou-sama Sper ca am fost de ajutor kiss

| ionutcuromani a răspuns:

1.Kyou kara Maou!
Desc: Este vorba despre un băiat pe nume Yuri care de fapt era un demon dar nu orice demon un Rege Demon care din întîmplare ajunge într-un regat in care el era Rege avea un spirit străvechi. Dar el nu avea puteri de a se plimba între lumi pana la ep 78 când a devenit cel mai puternic Rege Demon.
2. Nanatsu No Taizai
Desc: Într-o lume similară cu epoca medievală a Europei, Cavalerii Sacri protejează regatele Britaniei folosind o magie extrem de puternică. Totuși, o parte dintre aceștia și-au trădat patria și și-au întors armele împotriva camarazilor în încercarea de a detrona conducătorul regatului Liones. Au fost învinși de Cavalerii Sacri, dar începuseră zvonuri cum că aceștia, acum numiți „Cele Șapte Păcate Capitale", încă trăiau. Cu zece ani mai apoi, însuși Cavalerii Sacri au dat o lovitură de stat, devenind noii conducători tiranici ai regatului Liones. Povestea o are în prim plan pe Elizabeth, a treia prințesă a regatului Liones, care e în căutarea celor Șapte Păcate Capitale. Cu ajutorul lor, aceasta dorește nu numai să recupereze regatul, ci să și aducă dreptate pe lume.