| T0T a întrebat:

Care este anime-ul/desenul animat care v-a impresionat cel mai mult? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| єχcєєℓ a răspuns:

Clar Naruto&Shippuuden.A avut tot ce ii trebuie.
Poveste
Actiune
Comedie
Drama
Character development
Mda...a avut.Acum baga numai amintiri tampite care se repeta la nesfarsit.
Desen ar fi Curaj.Pentru ca...CAINE PROST laughing

| T0T explică (pentru єχcєєℓ):

Merci de raspuns, cam asa si la mine. De fapt si amintirile au rostul lor, dar e enervant, macar sa faca si niste episoade duble daca tot le baga, zic si eu...

| єχcєєℓ a răspuns (pentru T0T):

Eu m-am oprit la 351.Am zis ca o sa il vad cand o sa se termine. Poate ca in vreo 2 ani se termina si amintirile happy

14 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Vampire Knight.
Are tot ce ii trebuie pentru a fi un anime de nota 10... ti-l recomand. Are actiune, emotie, drama.

| Sociopat a răspuns:

Yuyu Hakusho - Batai in draci epic marfa sange. Puta mea, aveam 8 ani sau cat oi fi avand.
Transformers Armada - Il dadeau in weekend pe Pro Tv.Am plans la finalul ultimului episod cand Optimus plutea in spatiu cu o sulita in piept si purta un monolog. Vocile celor care dublau in romana erau atat de marfa...Vai de capu' meu

| MaliciousDeath a răspuns:

Hmm,la capitolul desene animate mi-a placut Avatar:The last airbender, Curaj-cainele cel fricos si Over the garden wall, o serie noua, scurta si destul de faina.Primul pentru creativitate iar celelalte doua pentru teme si stil.
Ca anime-uri, Death Note inca ramane bun.Si Psycho Pass, Code Geass, Parasyte, NGE, Spirited Away...Imi place cum transpun realitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zankyou no terror. M-a impresionat faptul ca Nine si Twelve au luptat atat ca sa-si atinga scopul, si cand au reusit, au murit...

| Hyourinmaru a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce dai spoiler? crying Distrugi vietile oamenilor. Eu stiam, ca l-am vazut dar nu e frumos sa dai spoiler.

Răspuns utilizator avertizat
| Coloringthevoid a răspuns:

Dintre toate cred ca cel mai mult mi-a placut Bleach.Si imi e aproape imposibil sa argumentez de ce animeul asta ar fi mai bun decat celelalte 24 pe care le-am vazutlaughingPot sa zic doar ca l-am vazut prima data la 10 ani si este animeul meu de suflet.In caz ca nu l-ai vazut ti-l recomandwinking

| Lucică1998 a răspuns:

Preferatele mele sunt Naruto (ambele dar mai mult Shippuuden), Death Note si Bleach, dar cel mai mult m-a impresionat Death Note pentru ca m-a făcut sa m-a gândesc ce as face eu intr-o situație ca aceea(ipotetic vorbind)

| Farcas_Cassi_1998 a răspuns:

Am trei animeuri preferate din care n-as putea sa aleg unul ca fiind cel mai bun.
Primul este Code Geass. Lelouch este probabil personajul meu preferat, atat pentru ingeniozitatea lui cat si pentru spiritul de sacrificiu extrem de care da dovada. la inceput nu am vrut sa ma uit la acest anime din cauza graficii si a partii sale SF, dar ma bucur ca am facut-o, pentru ca este cu siguranta o opera de arta.
Monogatari series este ceva mai greu de digerat pentru unii, datorita graficii mai ciudate si pentru ca aproape tot animeul de bazeaza pe dialoguri narative. Dialogurile acestea, dupa mine, sunt foarte bine gandite si creeaza o atmosfera pe care nu am mai intalnit-o niciunde. Senjougahara, personajul principal feminin mi se pare absolut fascinanta si adauga mult la farmecul si misterul animeului.
Ultimul ar fi Psycho-pass, pe care, e posibil sa il supraevaluez putin, avand in vedere ca prezinta doua teme care ma intereseaza extrem de tare: societatea si criminologia. Nu am timp si loc sa enumar cate aspecte originale si foarte bine analizate ale acestor teme apar in anime, ca sa nu mai zic de cruzimea unor scene, sau de actiunea incitanta...
Toate trei sunt anuimeuri exceptionale si desi nu le-as putea recomanda oricui, cred ca ar merita macar sa le verificati trailer-urile happy