| PsyhoChild a întrebat:

Sunt 3 desene pe care nu mi le mai aduc aminte si vreau sa va intreb daca stiti voi care sunt dupa descrieri.

1)Era unul cu dinozauri pe minimax gen era lumea moderna conectata printr-un portal cu epoca dinozaurilor si stiu ca era si un loc interzis in el numit platoul sau ceva de genul.Stiu ca intr-un episod incearca sa scape mai multi dinozauri printr-un portal in lumea moderna dar acel portal este conectat la mai multe portaluri si se chinuie sa ii aduca pe toti in epoca lor.Desenul era pe Minimax.

2)Alt desen era cu un trib de bastinasi si stiu ca un copil avea un animal de companie tatuu.Desenul era pe Minimax.

3)Ultimul desen era cu un baiat care trebuia sa devina rege dar o imparateasa nu dorea si ii dadea fel si fel de licori care il transformau in animal.Desenul era pe Disney cred.

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

1. O lume disparuta
2. Nu mai tin minte numele.
3. Imparatul vrajit.

2 răspunsuri:
| crazypop a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/......m%C3%A2nia
http://www.cinemagia.ro/......nnel-3027/
Aici aici o lista cu toate desenele care au fost difuzate la noi.
Sper sa te ajute!