| TheGodKratos a întrebat:

Un student ia nota 4 la examenul Logica si ii propune profesorului:
- Daca va pun o intrebare logica si nu-mi raspundeti imi mariti nota?
- Profesorul: Da.
- Ce este ilogic dar legal, logic dar ilegal si totodata ilogic si ilegal?
Se gandeste profesorul... nu stiu, si ii mareste nota.
Studentul raspunde: - Ca dvs aveti 60 de ani si sunteti casatorit cu una de 24 - este ilogic dar legal; ca sotia dvs are un amant de varsta ei - este logic dar ilegal; ca dvs ii mariti nota amantului sotiei - este si ilogic si ilegal.

Cum vi se pare bancul?

8 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Il stiam, dar nu ma pot abtine din ras atunci cand il citesc.laughing

| Holocaust a răspuns:

şti la cine am auzit prima oară bancul ăsta?
La profu' meu de logică. Ceva se leagă...laughing

| AndreeaRox a răspuns:

thumbs up.si totusi am o intrebare...la facultate se face logica? ar cam trebui ca sa aiba sens bancul...(infine e destul de reusit)

| cipri3 a răspuns:

Cat de tare bancul laughing

| Boerescu_David_1997 a răspuns:

Este super din punctul comic dar nasol din punctul logic.

| TheGodKratos explică (pentru Boerescu_David_1997):

Din punct de vedere comic conteaza, doin punct de vedere logic ha ha ha

| yonylov a răspuns:

Funny

| crinoutza a răspuns:

Super banc.