| aicinuehi5 a întrebat:

Ai mintit vreodata despre nationalitatea ta? Eu zic mereu ca sunt jumatate italian si jumatate brazilianwinking. Pur si simplu, nu este deloc cool, sau chic sa fii Roman. Doar taranii sunt romanii.

Răspuns Câştigător
| unione a răspuns:

Bravo, esti un adevarat latin-lover! Si chiar cool

23 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Eu locuiesc in Spania si intotdeauna am spus cu mandrie ca sunt romanca. nu am de ce sa ma rusinez.

| gigiro a răspuns:

Unde esti tu Tepes Doamne? Unde ai invatat sa scrii asa corect romaneste? In Italia sau in Brazilia? Pacat ca te legi de taranii romani, ca de la o vreme numai de folclorul romanesc se mai aude de bine prin stainatate. Taranii poate ne fac de rusine prin strainatate cand fura, dar orasenii na fac de rusine cand cumpara de la etno.Cred ca esti tare prost informat, dar si in strainatate exista mai multi prosti decat in Romania, de mii de ori mai multi( intereseaza-te cati analfabeti sunt in Germania). Cand unui om, ii este rusine cu natia sa, cel mai bine este sa emigreze, sa nu mai denigreze propriul popor. Daca inca nu poti, din cauze materiale, spune ca esti rrom, ca ei nu se rusineaza cu natia lor. Sa-ti fie rusine, si vai de parintii tai, care n-au stiut sa te educe.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Nu mi-e rusine si nu ascund ca sunt romanca...Nici nu par a fii, asa ca...
P. S. am intalnit persoane care imi spuneau ca sunt englezoaica, brazilianca sau chiar mexicana...

| Hombre a răspuns:

Mai corcitura (Jumatate italian si jumatate brazilian) "care esti" cool, cine tea invatat pe tine sa iti renegi parinti si bunici si locul unde ai vazut lumina zilei (lumina minti iti lipseste) si sa spui ca doar taranii sunt romani? Raspunsul pe care il dai la propia-ti intrebare este infantil si lipsit de orice urma de maturitate. Ia exemplu de la @gul cand spune ca este mandra de originea ei turca si nu ma pot abtine sa nu o felicit. Iar pe tine...

| moonY a răspuns:

"doar taranii sunt romani"
si maica'ta ce zice? ca ea nu-i nici italianca nici brazilianca... e doar o taranca

| simona_6231 a răspuns:

Chiar nu te inteleg cum poti sa spui ca "doar taranii sunt romanii"...si niciodata nu am mintit cu nationalitatea mea, chiar de multe ori cand sunt plecata din tara parca atunci ma simt cu adevart mandra ca sunt din ROMANIA si sunt romanca. ps pina la urma si tu esti romanwinking

| Maia a răspuns:

Este stupid sa minti in legatura cu nationalitatea ta, n-am mintit si nici n-am s-o fac!"doar taranii sunt romanii" cred ca e prea mult spus si prea jignitor, important este sa fii OM si apoi vei fi mandru de nationalitatea ta!

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Niciodata nu mi-am ascuns nationalitatea, nu imi este rusine ca sint de origine turca, din contra sint mindra de tara mea.

| jony a răspuns:

Sunt mandru ca sunt:Roman! Dar plec si ma semnez:Hey tu sey Romeno? No! Sunt:Albanez!
http://www.youtube.com/watch?v=ny-1qIhGmCA

| adytzukrose a răspuns:

Sunt mandra ca sunt romanca! dar in realitate esti roman.deci sa inteleg ca te faci singur taran?

| Patrăţel a răspuns:

Penal! e stupid. cum poţi să spui ă români sunt ţărani? impresionezi pe cine dacă spui că eşti jumate ilatian şi jumatate brazilian? happy. sunt româncă şi mă măndresc. poate ţăran eşti tu.

| mary_5801 a răspuns:

De cand este o rusine sa fii taran?

| emy_8408 a răspuns:

Nu mi-a trecut asa ceva prin cap niciodata, dar nu as face asa ceva, imi place nationalitatea mea. A si nu cred ca is tarancahee hee

| TheBrainiac a răspuns:

Eu cred ca tu nu intelegi cuvantul "taran"...
taran = om de la tara, satean.
Daca numai taranii sunt romani, atunci orasenii ce sunt?

| Mada a răspuns:

Ma mandresc ca sunt romanca! happy

| Bl0ndu a răspuns:

Uh crezi ca impresioneaza pe cineva ca "esti" corcitura de Italian cu Brazilian? Chiar deloc.
Sincer mi`e scarba de voi istia care vi rusine sa sa reunoasteti ca sunteti Romani.Ganditi`va cati oameni si-au dat viata pentru aceasta tara, pentru ca noi sa traim liberi sa nu fim condusi de Maghiari sau cine stie ce alt popor. Ti rusine sa spui ca esti Roman dar nu ti rusine sa spui ca esti Italian? Ai fost vreodata in Italia? Ai petrecut ceva timp alaturi de Italieni? Daca ai fi facut aceste lucruri sunt sigur ca nu ai mai fi spus astfel de chesti.Nu intru in detalii pentru a nu jigni alte persoane.
Vizioneaza un pic site`u ista http://www.suntroman.ro/node/7;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca esti rrom, altfel nu te-ai da italian/brazilian. Asa ca nu te comdamn ca minti. Oricum nu esti roman si nici stramosii tai nu sunt romani. Dar ati vrea sa fiti, ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti sa spui asa ceva?
Romanii ofera adevarate valori, oameni foarte inteligenti si avem o tara foarte frumoasa dar pe care nu stim sa o pretuim si de care ne e rusine! si tu spui ca"doar taranii sunt romani", mi-e sila deja si sa mai citesc inca o data ce ai putut scrie!
Am doar un mesaj pentru tine:sa iti fie rusine de tot ce ai spus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita ma ca eu sunt taran, te oftici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita ma ca eu sunt taran, te oftici? sau asta vroiai sa auzi, latin-lover? de unde, din parti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine, romanii sunt tarani, dar parintii tai au trait in Romania deci sunt tarani, inclusvi tu ca te tragi gin tarani, ...rusine! Nu are nevoie Romania de astfel de cetatenii...romanii fac Romania! De asta am ajuns asa din cauza tradatorilor care au plecat din tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. zic tot timpul ca sunt roman

| blondy a răspuns:

"doar taranii sunt romani" tu esti doar o coritura

ar trebui s fi mandru ca esti roman

urat gest si urate vorbe