| Sunflower1503 a întrebat:

Buna, am o problema destul de grava.
Sunt in clasa a 9 a. In prima zi de scoala un baiat se tot uita la mine si cand observam isi intorcea capul. Problema e ca eu in clasele 5-8, nu am vorbit cu nimeni deloc. Toti radeau de mine si eu nu faceam nimic. Nu am avut niciodata un iubit. In a noua, acum, mi am dat drumu si am vorbit cu noi colegi. Ma inteleg bine cu ei. Totusi cu acel baiat nu am vorbit cam o luna. Dupa un timp am vazut ca se uita la mine cum se uita acum la iubita lui cu care e de aproape o luna. Am inceput sa vorbesc cu el si mereu zambea cand vorbeam sau ma apropeam de el. Chiar si el venea la mine. Totusi nu puteam vorbi mult deoarece aveam emotii si nu stiam ce sa spun. O data l am intrebat daca ma place si de atunci vorbeste cu mine urat sau deloc si niciodata nu mi-a mai zambit. Inainte imi zambea doar mie si acum tuturor doar mie nu. Si nu mi-a dat niciodata like pe Facebook, desi le da la toate fetele din clasa.
Pur si simplu vreau sa l uit, dar nu pot.
Ma gandesc mereu la el si nu pot invata.De atunci nu am mai vorbit deloc cu el. Nu am spus nimanui ca il plac, ca sa nu ii spuna cumva.Nici parintilor nu le am spus nimic.
Ajutati-ma, chiar nu stiu ce sa fac si cand il.vad cu iubita lui si cum rade cu toti doar cu mine nu imi vine sa urlu.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai o problema grava in calsa a IX, ca nu ai iubit?!
Pai, nici nu-i normal sau sanatos, sa ai iubit cand esti atat de mica!
Iubirea asta se manaca cu sex si alte chestii mai substantiale, dar cand esti mai mare, nu acum la 13-14 ani.

Nu mai dati atata importanta la subiecte de duzina, ca sunt copilarii, fara pic de importanta!
Nu ti-a fost prieten si nici nu-ti va fi, asadar, nu-i nici o braza sau sfaraiala, din faptul ca sunteti doi copii care va intalniti pe strada si va uitati ( sau nu va mai uitati), unul la celalalt.
Ce sa uiti?
Despre ce vorbesti tu fetita?
Te obsedeaza faptul ca nu-ti da atentie de fapt!
Nu-i nimic, asa inveti ca baietii nu sunt papusele, pe acre sa le pui tu sa faca ce vrei tu.
Eu spun ca, invatatul te face sa uiti de baieti si alte probleme non importante, ca atare, puna mana si toceste, ca a inceput scoala si aia este chiar importanta in viata, mai ales cand abia ai intrat la liceu.
Cat priveste vazutul baiatului cu prietena lui, te sfatuiesc sa nu te mai uiti sau sa-l eviti, ca sa nu te mai apuce gelozia prosteasca.

| Sunflower1503 explică (pentru Violleta2022):

Asa voi face, dar tot nu inteleg de ce acum se poarta cu totul diferit decat inainte. Totusi voi incerca si eu sa il evit si sa ma ocup de treburile importante.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obisnuieste-te cu ideea. happy