| Andree1993 a întrebat:

Îmi puteți spune dacă am trimis în UK un colet și am greșit numele destinatarului poate ridica coletul?

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai scris pe colet si un numar de telefon, e foarte probabil sa ajunga unde trebuie.
Sau daca adresa completa e scrisa corect, nu e exclus sa ajunga la destinatie.
Sunt 2 posibilitati: fie primesti confirmare de primire de la destinatar (ca a ajuns cu bine), fie primesti notificare despre faptul ca al tau colet s-a intors la tine.
Scenariul cel mai sumbru ar fi sa ajunga la cu totul altcineva, dar sa speram ca nu va fi cazul.

| Andree1993 explică (pentru dannyel86):

Eu sper sa se întoarcă înapoi. Pentru ca el a zis ca va face plata în cont și a trimis mai cum ar fi banca Lloyds...

| Andree1993 explică (pentru dannyel86):

Nu am scris nici un număr de telefon..eu vreau ca sa se întoarcă înapoi pentru ca am fost înșelată. Am primit Mail de la banca Lloyds ca sau virat bani dar era un Mail fals.

| Andree1993 explică (pentru dannyel86):

Dar la posta au zis ca nu e nevoie de nr lui de tel

| dannyel86 a răspuns (pentru Andree1993):

Imi pare rau pentru situatia ta.
Sper sa se rezolve in sensul cel bun si sa primesti coletul inapoi.
Bafta!

| Andree1993 explică (pentru dannyel86):

Multumesc!