| Stefi200000 a întrebat:

Buna,prietena mea este de nerecunoscut, vreau sa o ajut dar nu ma înțeleg, cu ea va rog lăsați un sfat.
De curând a cunoscut pe cineva, pana aici nu e un lucru rău chestia proasta e ca el e însurat si e mai mare ca ea, nu știu cum sa o fac sa înțeleagă ca nu este ok. Ce părere aveți? Credeți ca după atata timp de căsnicie 10 ani bărbatul își va lasă femeia? Ea o sa sufere, cine vrea sa ma ajute sa lase un sfat, cine nu sa tacă mai bine.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca nu-i problema ta si nu ar trebui sa te bagi in relatia nimanui, indiferent de situatie, fiindca sunteti amandoua adulte (vad ca ai 20 de ani).

Ea este perfect capabila sa decida ce vrea sa faca cu viata ei, si daca vrea sa si-o rateze sau sa se faca de rusine in orasul ala, atunci chiar este problema ei.

Invata sa respecti viata altora si sa te abti a te amesteca in relatiile intime ale oamenilor, ca nu-i nici normal si nici legal.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te baga in prostia lor.
Oamenii nu tin cont de nici un sfat, cand se indragostesc. Spune-i parerea sincera, dar las-o sa procedeze cum vrea.
Legat de barbat... Nu mi se pare nimic nou. E plin de oameni care inseala/se despart aiurea, indiferent de varsta si sex. Treaba lor.
Hormonii conduc, in domeniul asta.

| sofisis a răspuns:

Nu te baga in treaba altora. Ia-i spus parerea ta o data? Gata. Suficient. E viata ei. E treaba ei.

| Madaxo97 a răspuns:

Normal ca bărbatul ala nu isi va lăsa femeia pentru ea, dar nu este problema ta. Nu te băga, ai făcut deja tot ce ai putut. Daca ea vrea sa sufere, treaba ei, mai bine stai deoparte si nu te băga in "relatia" ei pentru ca tot tu o sa pici rau dacă ii dai sfaturi, si riști sa va stricați si prietenia, e mai bine sa stai deoparte. Tot ce poți sa faci e sa o consolezi, sa continui sa ii fi prietenă cand va veni suferind din cauza tipului, sa fi alături de ea, cam atât