| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Am urmatoarele intrebari :
A ) Produse de curetenie

1. Din ce e facut CALGON?
2. Din ce e facut ANTI KALC?
3. Din ce e facut AJAX?
4. Din ce e facut BATHROOM?

B ) Produse Alimentare

Ce produse alimentare sau ce mancaruri contin urmatoarele vitamine :

1. Vitamina A
2. Vitamina B
3. Vitamina D
4. Vitamina E
5. Vitamina F
6. Vitamina K
7. Vitamina P
Vitamina C sunt citrice, ma intereseaza in special Vitamina D la mama i-a curs sange de la oboseala, iar o vecina prietena buna de a mamei a zis ca are lipsa de Magneziu iar tata cica ouale in galbenusul lor au vitamina D. Ce altceva mai contine vitamina D? Iar oul la galbenus cum ii bun sa-l mananci crud sau prajit sau nu-si pierde acea vitamina indiferent de cum il mananci?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

TPU nu este Google. Scrie pe Google Search și primești răspunsuri la toate pe loc. Problemele medicale nu se rezolvă cu prietenele bune ci cu medicii.

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru sadrian46):

Pe Google daca cauti te cam baga in ceata daca stii la ce ma refer. Si sunt N variante de site-uri cu retete diferite de cum se fac asa e si cu vitaminele nu stii ce site sa intri.