| Marissssssssssssss a întrebat:

Buna,TPU! Eu recent tot observ ca am probleme la scoala cu un anumit baiat, si aparent nu sunt singura fata.Acest baiat tot nu vrea sa ma lase nici pe mine, nici pe prietenele mele.Am sa va dau niste,,povesti'':Eram in fata clasei cu mai multi colegi pentru ca faceam un fel de teatru.iar in timd ce profesoara ruga pe cei din bancii sa faca liniste,acest baiat mi-a pus mana pe fund...i am vazut mana,iar in acel moment acest baiat imi spune ''ce? n am facut nimic.''. Nici in ziua de azi nu recunoaste,tot da vina pe un alt coleg care era langa mine; Povestea intr o zi cu fetele in pauza,si vad pe un coleg care este si un fost prieten de al baiatului cum vine spre mine:Ba, ba! Auziram ca zisa **nume** ca ar vrea sa iti bage cornul (cornul si laptele care se primeste in pauze) in cu.; eram tot cu fostul prieten al baiatului in ora (la momentul acela eram colegi de banca) si zice el ''ba, ba! uite ce imi dadu' **nume**!'' VAD SCRISOARE DE DRAGOSTE CATRE O PRIETENA.(eram intr o clasa 1-4!) citez:Ai ''ochhi' ca o furtuna ''ma'' pierd in ''iei''.'' Respectivul a urmarit tot colega careia era dedicata scrisoarea acasa.Acum este colegul meu de banca.Ce credeti ca pot sa fac?(nu am pus diacritice pentru ca sunt pe laptop deci nu mi scoate ti ochii va rog.)

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poti sa il ignori si eventual sa ii spui dirigintei/dirigintei ca se comporta nesimtit, adica te atinge fara permisiune.In rest, nu ii da apa la moara si vorbeste cu acele colege sa procedeze la fel.Cu baieti din astia nu merita relatii, aveti mare grija, asta in caz ca va bate gandul la asa ceva.

| Marissssssssssssss explică (pentru dullcat):

Multuesc! Se intampla ceva cu el in fiecare zi.Astazi din nou s-a intamplat ceva tot cu el. Zisa ca vrea sa faca o statuie cu colega (despre care e vorba si acolo) dezbraca..Cand am mers la cetadra sa ii spunem, doar apucam sa ii zicem numele si zice ca l am provocat.Nici o fata nu vorbeste cu el.Acesta ma urmarit si acasa, cu scuza ca sta aproape si ala e drumul lui spre casa (eu m-am prefacut ca o sa merg tot in fata iar dupa m-am razgandit si am schimbat ruta, la care el face acelasi lucru.)