Întrebare recomandată | BobTheCat a întrebat:

Buna! Voi cum va controlati emotiile inainte de vreun test sau un examen? Multumesc! big grin

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pe mine ma loveau emotiile direct in clasa.Pana sa ajung acolo era super chill.E un pic funny, dar eu obisnuiam sa ma rog, sa beau putina apa, eventual sa fac niste exercitii de respiratie si aia era.Imi ziceam ca ce-o fi o fi. Aveam chiar si cateva iconite in penar.Alti colegi se zghihuiau de numa' prin clasa, rasfoiau frenetici prin caiet si asa mai departe.Inainte de tezele cele mai importante, indeosebi la mate, lol, ne rugam cativa dintre noi.Fiecare facea ce avea nevoie, in functie de personalitate.laughing)

| Simpatic a răspuns:

Toate lumea are emotii mai mult sau mai putin, dar ai dreptate majoritatea si le stapanesc
eu nu am o reteta a mea, daca sunt pregatit pentru un anume examen ma stapanesc si concentrez pe acel examen
cand nu invatam de exemplu la liceu si aveam un test sau la facultate la un examen unde nu ma pregatisem suficient, ei bine acolo erau ceva emotii happy
dar emotiile nu se rezuma doar la examene si teste nu?
poti avea emotii cand te prezinti la un interviu de anagajare...mai ales cand vizezi un loc de munca de calitate...

| StoicAnalysis a răspuns:

Invat. chiar si pe ultima suta de metri, invat.

| MistarGoGu a răspuns:

Daca este unul anuntat *( test, examen ) si ai habar de ceva nu prea ar trebui sa existe! Normal cand " pică " un test ad-hoc si nu stii NIMIC te ia cu ameteli! Nu stiu Daca profesorii mai au VOIE sa dea teste / lucrări din " răzbunare " pe comportamentul elevilor cum era pe vremuri!

| BobTheCat explică (pentru MistarGoGu):

Oh da, este legal (din cate știu)! De fapt, am câțiva profesori care adora sa dea teste neanunțate. happy

| MistarGoGu a răspuns (pentru BobTheCat):

Ay Dios y Puta Madre le-as da 10 bice pe spinare la profii aia! La Un test neanuntat scrieti pe foi doar GREVA! si asa le dati fara nimic altceva! Daca aveti " cojones " normal!

| ILikeBlackCats a răspuns:

Daca stiu dinainte de el, mă pregătesc bine, iar daca nu, zic un "Tatăl nostru" si-apoi ce-o fi, o fi

| Anonim240 a răspuns:

Eu luam sedatif pc de fiecare dată, altfel aveam atacuri de panică. Le aveam înainte de examene, când începeau, îmi treceau miraculos.

| Boss1big a răspuns:

Mă duc la alergat

| mateilisat a răspuns:

Salut! De obicei făceam câteva exerciții de respirație și așa mă linișteam. Sper să îți fie de ajutor