| Anonim240 a întrebat:

Buna ziua! Stie cineva dupa ce criterii angajează la Amazon in Germania? Am ajuns la concluzia că dacă nu ai pile, nu te angajează nimeni. Cand aveam abia 6 luni de permis am dorit sa ma angajez acolo si am fost refuzata pe motiv ca trebuie să am un an experiență la volan, ca după ce am făcut un an să fiu refuzată pe nu știu ce criterii, care nici măcar nu mi s-au spus. Deși in firma lucrează oameni care au și doar 4 luni de permis, iar acum e sezonul când au nevoie de cât mai mulți angajați.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi criteriile si conditiile de angajare, care trebuiesc afisate pe site-ul lor.

| Hyperion7 a răspuns:

Poate au ceva cu tine pentru că ești româncă.Zic și eu

| Anonim240 explică (pentru Hyperion7):

Și cea care angajează, tot româncă e

| Hyperion7 a răspuns (pentru Anonim240):

Atunci e bizar.
Posibil sa ai totuși dreptate, legat de pile

| Anonim240 explică (pentru Hyperion7):

Oare exista vreo posibilitate sa ii găsesc șeful acestei femei?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Anonim240):

Cel mai sigur că da, adică doar nu o fi ascuns, însă nu știu exact cum sa te îndrum in acest sens

| Anonim240 explică (pentru Hyperion7):

Bine, multumesc! Sper sa dau de seful ei

| Hyperion7 a răspuns (pentru Anonim240):

Îți urez succes! Toate bune!