| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre următoarele fapte riscante de mai jos le-ați face dacă ați simți că nu o să fiți aflați/prinși?

1. Să conduceți fără permis
2. Să vă deghizați în altcineva, de comun acord cu acea persoană (prank celor din cartierul/orașul vostru)
3. Să faceți un prank împreună cu un/o prieten/ă în alt oraș, pretinzând că sunteți medici, străini sau preoți
4. Să spionați/filați pe cineva contra unei sume de bani (ca la Ochii din umbră)
5. Să mergeți (doar fetele/femeile) noaptea cu mașina, singure, pe un drum izolat și întunecat iar în spate, la câțiva metrii distanță, să se afle o mașină neagră, cu geamuri fumurii, în care se află 4 proxeneți care vă urmăresc, dar să aveți asupra voastră o armă cu care să vă apărați în caz de nevoie.
6. Să intrați într-o casă cuprinsă de flăcări în care se află o persoană ca să o salvați
7. Să vă suiți pe clădiri înalte cum e Khalifa Tower

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Le-aș face pe toate împreună cu cineva.

| anonim_4396 explică (pentru Sofer):

Ești de-al meu. ❤

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

7. Imi plac inaltimile. Chiar visam cindva sa urc pe unul din releele radio din Timisoara, care se aflau in locul unde e acum Iulius Mall, treceam mereu pe linga ele, si imi imaginam cum ar fi fost sa urc cei peste 100 de m pe acea scara verticala, inconjurat doar de structura metalica de citiva mp la baza ce o avea acea constructie. E trist ca le-au demolat inainte sa incerc eu. happy

| Catrice a răspuns:

Mhm ce ai făcut tu nu e deloc normal sau legal.

| Emma30555 a răspuns:

6, e pentru o cauza serioasa și nobila, restul mai pun în pericol și pe alții și nu se face. Sa spionezi e urat, sa conduci fără permis e riscant pentru ca poți răni pe unul nevinovat dacă nu ai reflexe și experienta, sa pretinzi ca ești medic sau preot e urat fiindcă minți niște oameni naivi, sa te deghizezi nu mi se pare ok fiindcă iar înseamnă să păcălești, sa fii urmărit de niște proxeneți nu cred ca poate avea legătură cu o alegere, acolo probabil povestea trebuie sa fie alta, doar 7 nu are legătură cu moralitatea dar tine de curaj și pasiune. Majoritatea punctelor nu mi se par riscante ci imorale, empatizez cu oamenii și principiul e ce nu-mi place mie nu as face altuia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

| Endita4689 a răspuns:

Dacă vei conduce fără permis, poți să îți pui în pericol viața ta și a celor din jur.
Au mai fost doi băieți care s-au îmbrăcat cu haine de călugări și cereau oamenilor bani pentru a construi o biserică. Oamenii și-au dat seama că nu sunt călugări pentru că unul dintre ei aveau părul vopsit blond.
Nu cred că și-ar dori vreo fată să fie urmărită de proxeneți. Și dacă ei nu vor să te urmărească, ce faci? laughing)
Poți să te prefaci că ești străină, din altă țară, dacă mergi în alt oraș și dacă știi să vorbești bine în altă limbă. Totuși te poți da ușor de gol.

| anonim_4396 explică (pentru Endita4689):

Îmi place riscul și adrenalina. ❤

| anonim_4396 explică (pentru Endita4689):

Aș conduce fără permis pe străzi lăturalnice, de preferabil seara sau noaptea, unde aș știi că nu o să treacă poliția în acel moment în care eu circul cu mașina; unde aș știi că nu e circulație și oricum nu aș merge cu mare viteză.
Ceea ce au făcut acei băieți a fost escrocherie, eu nu aș face-o pentru bani ci mai degrabă din curiozitate și să văd ce iese.
M-aș expune riscului de a fi urmărită de proxeneți dacă aș avea toate măsurile de sigurantă, asta constând în: destulă benzină în rezervor, armă, permis la armă, mașină în stare bună și să nu fiu sub influența alcolului sau în stare proastă.
Așadar, le-aș face controlat, cu măsuri de siguranță, nu așa, să mă aruc cu capul înainte.

| ShREKT a răspuns:

As continua sa conduc drogat, bine numai fumat o faceam, nu pe alte chestii, si nu o mai fac ca o data m-a prins si nu vreau sa imi ia iarasi permisul. dar daca ar fi sa fac ceva fara sa fiu prins, tot asta as face