| MistarGoGu a întrebat:

Cati din voi ar lasa orasul si apartamentul pentru o casa la tara in apropiere de oras totusi 25-30 Km depărtare? Nu obligatoriu pentru agricultura sau crescut animale la curte?
Se poate si asta pentru pasionați sau doritori de ceva proaspăt pe masa!

16 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Eu aș lăsa, dar nu aș avea ce munci, iar naveta este cu atât mai grea cu cât sunt mai mulți km.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca vrei sa stai acolo permanent si ai o sursa de venit e ok, e o viata frumoasa.
Dar daca faci naveta la oras, iti spun eu ca la un moment dat naveta asta o sa te faca sa iti bagi picioarele in ea de casa si sa te muti in oras. Mai ales aia care si-au luat casa in Ilfov si ei stau in trafic cate 5 ore pe zi ca au job in Bucuresti majoritatea regreta decizia

| mODIN a răspuns:

Poate cand ies la pensie ma va tenta si prospectul asta, dar momentan sunt foarte fericit la oras laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

In momentul actual nu.

| Lupică27 a răspuns:

Daca as fi la pensie da, dar asa sa fac naveta zilnic e aiurea, obositor.

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Daca esti obisnuit in bloc cu zgomot de percutoare vara cand lumea renovează sau " concert de țipete " de la neveste masate de soți cu matura pe spinare e o.k! Daca ai liniste in bloc e fain!

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

La mine in bloc e liniste, tot cartierul e ''mort'', nu prea e tineret, si care sunt tineri au copii si nu au timp de facut prostii, chefuri, etc.
renovari se fac o data pe an sau mai rar, asa ca...e liniste.

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Sunt o adunatura de dubiosi care se urasc intre ei si se barfesc, atata tot.

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Camerele Cu cioc marca " TETORN " + 60 Megapixeli la ochi? Made in Romania? Ele sunt top la capitolul security jur!

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Exact! laughing

| MistarGoGu explică:

Eu sigur DA! IN maxim 5 ani undeva mai la sud aproape de Bucuresti mai la caldurica ca is SATUL de munte!

| MistarGoGu explică:

Sa fiu la Bucale in maxim 20 minute cu masina!

| EestiSodalane a răspuns:

Ăsta ar fi idealul. Te face un pic dependent de mașină, dar în rest e idealul.

| MistarGoGu explică (pentru EestiSodalane):

In oras NU folosesti masina? Fie personala, taxi, Uber, Bolt? 10 minute departe de oras nu este asa mult! Mai mult stai la semafoare in oras!

| EestiSodalane a răspuns (pentru MistarGoGu):

În oraș ai transportul public deci nu ești dependent de mașina personală. Tot ce îți trebuie e relativ aproape de tine. Iar dacă vorbim de un oraș de mărime medie sau mică poți sa-l traversezi și ca pieton.

| Răpităînnori a răspuns:

Am făcut asta şi aş mai face-o. Îmi place să grădinăresc.