| AddaRosee a întrebat:

Ce parere aveti despre eutanasiere?
Raspunsurile sa aiba argumentare.happy

Răspuns Câştigător
| Ađřıαηηα a răspuns:

Eutanasiere? Doar cand aud/citesc cuvantul asta ma infior.
Deci e cea mai prost gandita metoda de a diminua accidentele produse de caini vagabonzi din cate au existat. Cum frate sa omori un animal, fiinta vie ca si tine doar din vina unor intamplari nedemonstrate, fara pic de plauzibilitate. Nu este bine sa generalizezi fie ca vorbim despre omanei sau animale. Cu totii avem dreptul la viata si nu exista cretura vie pe pamantul asta care sa aiba dreptul sa curme viata cuiva.
Prin urmare, opinia mea este ca eutanasiera nu este o cale de rezolvare a problemei cu caini vagabonzii ci o dovada de inalta cruzime.

2 răspunsuri:
| NoLiesJustLove a răspuns:

Sunt impotriva eutanasieri. Cine suntem noi sa luam viata unor animale? Nu noi avem acest drept numai Dumnezeu il are. Asa ca nu suntem noi in masura sa decidem daca sa omoram niste animale sau nu. Cainii pot fii cei mai buni prieteni daca stii cum sa te comporti cu ei. Daca noi le facem lor rau si ei ne raspund cu aceeasi moneda.

| AngeliqueDP a răspuns:

Sunt impotriva lor. Cainii pot fi cei mai buni prieteni daca stii cum sa te comporti cu ei