| Christinne a întrebat:

Eu consider ca o relatie se bazeaza in proportie de 70% pe sex. Voi ce parere aveti? (+argumentare)

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu prea cred...sa iti spun de ce:e adevarat ca sexul conteaza destul de mult intr-o relatie dar daca te gandesti, sexul e o activitate dar cel mai important lucru e iubirea, respectul si intelegerea; e adevarat ca sexul e important ba chiar foarte important mai ales dupa o anumita varsta, dar daca pui asa multa importanta pe sex, unde mai pui tu celelalte lucruri importante intr-o relatie, daca o relatie se bazeaza asa mult pe sex, daca la asta se rezuma, inseamna ca celelalte aspecte nu au importanta; eu sunt de parere ca e ceva normal sa exista compatibilitate sexuala si sexul e ceva normal intr-o relatie in care 2 oameni se iubesc dar conteaza si alte lucruri esentiale, degeaba faci sex cu iubitul/iubita si va intelegeti bine in pat si asa in general exista cearta, gelozie, lipsa de respect si lipsa comunicarii;
Dar fiecare e cu parerea lui si e foarte adevarat ca sexul a ocupat si ocupa un loc important in viata de cuplu dar nici chiar pe primul loc nu cred ca e, sexul ramane o activitate, depinde de fiecare cum vede sexul, pentru ca fiecare om percepe diferit viata amoroasa si nu toata lumea gandeste la fel.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic ca intr-o relatie normala, 40% e iubire, 20% intelegere, 20% respect, si doar 20% sex.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

70% e cam mult.
Însă, 50% e corect. După mine 50% e sexul (mă rog, unii îi zic dragoste dar ideea e fix aceeaşi), 20% încredere şi 30% comunicare.
Dacă partenerii nu sunt compatibili în pat, nu se vor înţelege niciodată şi relaţia lor nu va rezista multă vreme.
Sexul este motorul oricărei relaţii. Dacă sex nu e, NIMIC nu e.

lolita
| lolita a răspuns:

Probabil doar la adolescenti o relatie se bazeaza 70% pe sex, in relatiile de o viata sexul conteaza dar nu atat de mult.

| Elena1234456 a răspuns:

Nu. daca te iubeste cu adevarat conteaza si respectul si felul in care se poarta cu tine.Conteaza si ala, dar la timpul lui.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Draga mea si sexul are rolul lui normal ca conteaza f mult si el insa cel mai mult conteaza intelegerea iubirea adevarata

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pai ce ma la tine intr-o relatie cel mai mult conteaza sexul? la mine 90% ar fi iubirea si restul sex.oh go on

| vere a răspuns:

Sex = fara sentimente, dragoste = cu sentimente, o relatie se bazeaza pe incredere si sinceritate pe urma rezulta iubirea love struck

| georgy7165 a răspuns:

Eu cred ca intr-o relatie sexul conteaza cam 30%. Iubirea e cu mult mai importanta decat sexul si daca iubesti cu adevart o persoana mai intai faci dragoste cu ea si dupa sex.

| yomya a răspuns:

Pai eu cred ca etse jumate jumate... 70% este cam mult pentru ca sex poti face cu oricine dar asta nu inseamna ca ai si o relatie. da ai o relatie dar sexuala, o relatie serioasa trebuie sa aiba cate putin din toate iubire incredere respect SEX, dar nu sunt de acord cu fetele care fac sex pentru ca vor sa le dem baietilor ca ii iubesc sunt multe moduri de ati arata iubirea. pup al tine sper ca am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca daca tu iubesti cu adevarat acea persoana nu ai putea face sex cu ea ci doar dragoste...

| Alecรsutรa a răspuns:

Parerea mea este ca inntr`o relatie sexul conteaza 90% chiar pot spune. Daca nu te intelegi cu partenerul in pat si nu sunt compatibili relatia nu va merge niciodata, motiv pentru care exista si foarte multe divorturi...:X...mai ales cum era obligatoriu sa fii virgina cand te mariti, acum barbatii nu mai cauta femei virgine, vor sa se inteleaga atat in pat cat si in viata de zi cu zi dar oricum procentul meu e de 90%