| AvalohAlyn a întrebat:

Ceaiurile de tip"Ice Tea" din comerț cat sunt de nocive și cât de sănătoase? Adică mie mi se pare că nu au așa de multe prostii pe cât are Cola sau Fanta de exemplu și nici acidulat nu e.Voi beți ceaiuri de tipul ăsta aducă Lipton,FuzeTea, Nestea etc?

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Oricum nimic nu mai este sănătos în ziua de astăzi, așa că...

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Totusi nu mai conteaza.

| Dismally a răspuns:

Un ceai ar trebui sa contina planta, apa si indulcitor, nimic mai mult. Nu beau prefer sa-mi fac sau sa cumpar un ceai adevarat.

| lorena1gianinak a răspuns:

Alea nu se pot numi ceaiuri. Apa colorata și îndulcit cu conservanți. Aproape tot ce găsești în magazine în ziua de azi e nociv. Doar pentru ca nu scrie pe eticheta ca are conservanți nu înseamnă că nu are. Acidul citric și acidifiantii au devenit ceva obișnuit în asa zisele "ceaiuri naturale". Și fanta și coca cola au conservanți ca și astea numite ceaiuri naturale.