| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cu ce e de vina o femeie care isi inseala sotul? Cu ce e de vina un barbat care isi inseala sotia? Si inca ceva.De ce sta un barbat cu o femeie in aceeasi casa daca se inseala unul pe celalalt in secret?

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Vina e că au luat amândoi o decizie pe o viață și trebuie să și-o și asume. Acea decizie se presupune că au făcut-o din dragoste, iar dacă se înșală acolo numai dragoste nu e ceea ce nu e în concordanță cu scopul măritișului.

| Divy a răspuns (pentru T0T):

Se mint de aici apare totul, căci nu se pot exprima cum ăși doresc și se simt captivi.
Mai apoi toată dragostea pornește fie din minciună fie din interese, Nu văd decât sex și vorbe în vânt, de aici și vehiculatul citat "Dragostea e oarbă" scuză pentru greșelile ce le dac se leagă singuri la cap cu bună știință

| Mayhem666 a răspuns:

Si femeile si barbatii sunt vinovati in aceeasi masura cand isi inseala partenerii. Nu este unul mai vinovat decat altul. Daca partenerii se inseala reciproc, nu inteleg de ce mai stau impreuna. Daca tot se inseala si nu se mai inteleg, ar trebui sa divorteze, dar probabil au un copil mic, si nu divorteaza, tocmai pentru binele copilului. Ei pun fericirea copilului lor pe primul loc, si apoi fericirea lor.

| Florentina9210 a răspuns:

Să nu credeţi că atunci când pleacă, o femeie a găsit mai bine în braţele altuia. De cele mai multe ori pleacă din cauză că nu a mai găsit nimic în braţele celui care a făcut-o să plece!
Si viceversa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si unul si celalalt nu mai au pasiune.Intr-o casnicie mai sunt si zile naspa.Dar cei doi trebuie sa stie sa repare, sa caute unde s-a gresit si sa repare. Daca unul, altul sau amandoi nu-si dau interesul in a repara relatia, degeaba.

| JetBlueJet a răspuns:

Ti-ai raspuns cam singur la intrebare...
Este de vina pesntru ca il inseala.Si la fel pentru barbat.

Răspuns utilizator avertizat