| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum poate fi influentat subconstientul?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Da, eu zic că te poți lăsa și de țigări băutură și poți să-i dai acest imbold subconștinetului.
Există multe tehnici princare poți lucra cu subconștientul. Poți scăpa de anumite afecțiuni. Totul pleacă de la cap rețineți.î
Și aici mă refer și la noul tratament Theta healing.
Există în București un centru special prin care poți să scapi de multe gânduri fobii și chiar afecțiuni prin Theta Healing.

http://www.csid.ro/......-14458957/

În momentul în care tu îi dai comenzi creierului tău seara înainte de culcare de a adormi si dimineața imediat când te trezești vei vedea efecte benefice.
Totul ține de folosirea prezentului.

,, Renunț la țigări" și nu viitorul. Asta așa ca exemplu.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca vezi documentare, citesti cartii il poti influenta in bine http://trasaturi-alfa.blogspot.ro/search/label/FILME%20MOTIVATIONALE

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Si cartiile man, tu ai fost unda de inspiratie a mea, poate ca mai bine se numea blogul dezvoltarea personalitati nu?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Eu doar am copiat articolele atat, da e blog personal, eu as face multe dar n-am cu cine

| J0B0MAT a răspuns:

Prin hipnoza, mult exercitiu, meditatie.

| gemeni6226 a răspuns:

Televizorul influenteaza foarte mult.Eu am iesit de sub aceasta influenta de 2 ani ma uit foarte putin 2 ore m-am uitat in 2 ani.In rest ascult meditatie pozitiva ceea ce imi face foarte mult bine.