| MistarGoGu a întrebat:

Daca ai putea călători in timp pentru 72 ore in ce perioada istorica si in ce tara ti-ai dori sa ajungi?
Eu in Romania anilor 20 " cand era monarhie si o situație economică decenta!

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Probabil nu as face-o, filmele ne-au demonstrat destul ca nu este de joaca cu orice inseamna calatoria in timp.laughing)

| Hyperion7 a răspuns:

Eu as călători în Franța anilor '60-'70

| MistarGoGu explică (pentru Hyperion7):

Nu cred ca era asa " poluată " cu islamisti si afromani ca azi!

| Hyperion7 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu e vorba de poluare, e vorba de stilul arhitectural, vestimentar și așa mai departe, prea-mi plac stilurile vechi

| Lupică27 a răspuns:

Desi o parte din copilarie a fost grea si naspa cealalta parte a fost frumoasa, as vrea sa ma intorc inapoi intr-o iarna sa ma bucur de iarna, de sarbatori, de cadorui, de traditii, sa plec iar cu colindetele sa vin cu traista plina de covrigi, tin minte aveam o traisa facuta de maica-mea, din aia de vine de umar.
Imi e dor sa simt micile placeri ale vietii, dimineata cand ma trezeam de 6 decembrie si gaseam un cadoas in ghetute si dupa plecam la scoala.
Veneam acasa mancam, faceam lectii si afara la zapada, la derdelus.
Acum monotonia ma omoara, sunt satul sa fiu sictirit si deprimat mereu.

| blairelovesmusic a răspuns:

Daca ar fi posibil sa calatoresc in timp m-as duce in anii 1990-1994, in unul din anii astia ca sa ma duc la unul din concertele trupei rock Nirvana, as incerca si sa-l salvez pe Kurt Cobain (unul din membrii trupei) ca sa nu isi puna capat zilelor in anul 1994. Sau m-as duce la unul din concertele cantaretei Lana del rey in anul 2012, anul in care a devenit faimoasa. Nu am fost niciodata la un concert.