| anonim_4396 a întrebat:

Care tara vi se pare ca are o cultura interesanta? Si daca ati fi avut ocazia sa va fi nascut in alta tara, in care ati fi vrut?

Mie mi se pare interesanta cultura japoneza, si as fi vrut sa ma nasc in Japonia, sau in USA.

20 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

In Malaezia. Sandokan e hot

| AFR81 a răspuns:

1. Grecia, Franta, Italia si chiar si Romania.
2. Chiar daca sunt multumit si mandru de faptul ca sunt roman, mi-ar fi placut sa locuiesc in Anglia sau SUA.

| RAY a răspuns:

Egipt,Grecia,Italia cum sa nu fie mentionate aceste tarii? leaganul civilitaiei moderne

| Drimmero a răspuns:

Anglia, Germania, America

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din moment ce te cheama... AnimeLover nici nu ma asteptam sa spui prima tara altceva decat Japonia.
Oricum... mie... SUA
Visul american ^_^

| Florentina9210 a răspuns:

In Germania si USA.

| Clorox a răspuns:

Ma pasioneaza SUA dar brusc de cand ma uit la animeuri ma pasioneaza japonia si china! Mai ales Japonia, sunt niste oameni foarte interesanti cu o cultura de apreciat! Sincer daca as avea de ales intre japonia si SUA m-as muta in Japonia!

| syd2 a răspuns:

Imi place cultura secolului 19.

| Deaad a răspuns:

Orice tara din Europa are cultura ei si imi plac toate.

Sa spunem ca daca nu eram roman, imi placea sa fiu nordic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anglia.

| MistretulPufos a răspuns:

Albania deoarece nimeni nu se gandeste la Albania

| Dragosdoar a răspuns:

Imi place foarte mult cultura nordica: creaturi mistice, povesti, zeitati

| RorySan a răspuns:

In Japonia si USA.

| Mayhem666 a răspuns (pentru RorySan):

La fel ca mine happy

| RorySan a răspuns (pentru Mayhem666):

Asa-i.
Avem multe lucruri in comun ^_^

| Printesa10TM a răspuns:

In Spania.

| n1445 a răspuns:

Anglia.

| 123456789010 a răspuns:

Konichiwa! Japonia. Tokyo. Anime. Manga. Otaku. J-pop, j-rock...I am.an otaku! Are you? Normaaaal ai poza de profil ca a unui otaku. Naruto, Boruto, Fairy tail, Tokyo ghoul, black buttler. I want to be a ghoul from Tokyo, Japan!

| Mayhem666 a răspuns (pentru 123456789010):

Yes, I am an otaku too.

| 123456789010 a răspuns:

Am uitat sa zic de USA. Dar mai ales Japoniaaa.