| mODIN a întrebat:

In ce mod v-ati schimbat mentalitatea fata de cand aveati 18 ani?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Personalitatea o ai moștenită genetica,tu prin experiențe doar o descoperi,la fel și inteligența e moștenită genetica tu doar o descoperi, suntem niste clone a părinților noștri atât, practic m-am descoperit mai bine, ce schimba comportamentul sunt drogurile, alcoolul și ăia pe moment, eu de cand sunt pe amfetamina mă simt diferit pentru 12 ore, dar inteligenta, personalitatea nu se pot schimba niciodată, și foarte rar în evoluție

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca mi s-a schimbat mentalitatea, doar am descoperit ca ma inselam in multe privinte, si m-am orientat catre metodele conventionale.
La 18 ani credeam ca pot fenta anumite lucruri.

| dullcat a răspuns:

Am scapat de mentalitatea de victima, gandesc mult mai pozitiv, dar totodata si mai critic, atunci cand se cere, am mai multa incredere in mine, ma bucur de https://media.makeameme.org/created/that-moment-you-0fj57s.jpg

| RAY a răspuns (pentru dullcat):

Ai evoluat emoțional, ai devenit mai inteligenta emoțional, conștientă de tine, asta e bine

| dullcat a răspuns (pentru RAY):

Cu siguranta!

| J0B0MAT a răspuns:

În foarte multe feluri.Am mai multă încredere în mine, mai multă minte, nu mai dramatizez orice lucru mărunt, mai mult curaj, am capăt diverse alte abilități.
Dar încă îmi plac aceleași melodii, aceleași filme, aceleași lucruri în general.

| Nirvanaaa a răspuns:

Am devenit mai calmă, mai calculata și am mai multă încredere sa fiu cine sunt și sa spun ce sa gândesc.

| StoicAnalysis a răspuns:

Am devenit mai egoist. Inainte eram prea altruist si faceam tuturor pe plac, sau cel putin incercam sa fac asta. Acum nu ma intereseaza sa fiu pe placul nimanui. Daca pot si imi permit sa ajut pe cineva, o fac cu cea mai mare placere. Dar daca asta imi va afecta negativ cumva stilul meu de viata, atunci devin foarte indiferent si imi concentrez atentia asupra mea si a starii mele de bine. Am invatat ca in viata, daca iti faci ca scop sa devii mai altruist decat trebuie, viata nu iti va mai apartine si vei deveni usor usor, sclavul societatii.

| RAY a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Și eu la fel dar tot fraier rămân uneori

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RAY):

Nu reusim de fiecare data sa facem ceea ce ne propunem. O mai dam si in bara cateodata. Important este sa tinem minte cat mai des.

| RAY a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Toată viața am trăit pentru alți, nu regret asta fiind vb de părinți mei, dar prostia mea este că ajut și gunoaiele umane

| RAY a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Mă enervează faptul că cei buni cu mine nu îmi cer ajutorul

| LisaJulie a răspuns:

Am devenit mai atenta la detalii și mai calculata în gândire! Am învățat sa nu ma mai plâng atâta din orice și sa ma relaxez, sa ma bucur de viata

| EestiSodalane a răspuns:

În mai multe moduri, dar concret mi-am astamparat tendinta de romantizare si idealizare și am pus mai mult accent pe masculinitate. Astea două nu au legatura una cu alta și nu vreau sa zic că se contrazic. Erau doar 2 exemple separate.