| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am dat seama ca sunt foarte sensibilă, plang in fiecare zi din cauza orientări transgender, ma omoară disforia de corp, când văd ca toate fetele Trans au operatii și eu nu, simt ca ma închid in mine, relație nu pot sa imi fac din cauza ca sunt un subiect de batjocura, prietenii nu am, toți ma resping, nu am cui sa mă descarc, simt ca nu am sens in viață, va rog sa nu veniți cu comentari de hate, nu v-aș dori sa fiti în locul meu

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Caută comunități lgtb și formează-ți anturaj acolo.
Foarte puțini au norocul să-și găsească locul pe lângă casa copilăriei, majoritatea suntem nevoiți să o părăsim, pentru o viață bună.
Mergi cel puțin într-un oraș mare, dacă nu, chiar într-o țară străină, pentru a te integra și a reuși să faci și operațiile pe care ți le dorești.
România e cunoscută ca fiind slabă dpdv al ajutorului pentru cetățeni, și cu oameni încuiați, deci nu te aștepta să-ți fie bine, că nici celor hetero nu le este.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pacat ca Romania nu vrea sa evolueze din cauza crestinismului, ne lasam corupti si suntem mintiti in fiecare zi ca o sa fie bine, tristsad

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Avem prea multe maimuțe care se numesc creștine, ca să evoluăm undeva.
Poți lua procentul de vaccinare anti-covid ca pe o referință; nevaccinații sunt maimuțele care ne întorc la seceră, ciocan și rusă în școli.

9 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Am marit putin luminozitatea si m-am speriat de ce am vazut sub fusta aia mini din poza de profil.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti prieteni din aceeasi categorie. Ei nu au prejudecati de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

C. S. Lewis spunea ca "If you look for truth, you may find comfort in the end; if you look for comfort you will not get either comfort or truth only soft soap and wishful thinking to begin, and in the end, despair.".
Cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci tu e sa accepti ca perceptia pe care o ai despre tine nu se potriveste cu realitatea si ca nimic n-o sa schimbe asta vreodata.

| 4evergentleman a răspuns:

Sunt cluburi in care poți cunoaște oameni ca tine.

| Alex00615 a răspuns:

Nu ai nici macar prieteni trans? Incearca sa intri intr-un grup de LGTB, gasesti multe pe FB, Instagram, acolo ai cele mai mari sanse sa te bagi in seama cu cineva compatibil si sa formati o relatie de prietenie. Si odata ce ai prieteni, vei avea si relatie amoroasa, poate chiar inainte de a avea prieteni big grin. Sa stii ca esti iubit/a oricum si universul tine cu tine si iti are surprizele in pregatire la fiecare colt

| anonim_4396 explică (pentru Alex00615):

Toti imi puni conditii ca daca nu ma operez nu putem fii impreuna