| Adriana6799nh a întrebat:

Salut!

Am nevoie de câteva sfaturi utile.
Licența pe care trebuie să o predau în luna mai are deocamdată 13 pagini. Am nevoie de 50 de pagini, licența fiind din domeniul umanist.
Motivul pentru care nu am reușit să o termin până acum, este pentru că profesorul coordonator nu mi-a oferit materialele în timp util, deși eu l-am solicitat din acest punct de vedere.
Este exclus să amân, asta ar însemna un an de stat pe tușă.

Cum aș putea gestiona tot calvarul ăsta? Voi cum ați procedat?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Calculeaza zilele ramase si incearca sa imparti numarul de pagini la acestea, sa scrii un anumit numar de pagini pe zi, la care mai adaugi minim 3 zile pentru corecturi. Daca nu ai timp, roaga pe cineva din familie sa iti citeasca lucrarea si sa corecteze greselile fiindca tu nu vei putea daca nu esti odihnit/a, creierul tau va sari peste ele si va umple cuvinte acolo unde acestea lipsesc etc. deoarece se presupune ca stii deja subiectul foarte bine.Pe cand cineva din exterior, la prima vedere, va vedea tot ce e in neregula.E funny, insa asta e realitatea.Recunosc, mie imi pare rau ca n-am ascultat de sfatul asta dat de indrumator.Am supravietuit just fine si nota a fost super ok, dar acum cand ma uit peste lucrare nu e placut sa mai vad greseli.Nu stiu ce profi ai, totusi crede-ma nu vrei sa fii taxat/a aiurea pentru partea de,, cosmetizare'' ca sa ii zicem asa.laughing Si tine legatura cu colegii apropiati, sa va incurajati reciproc, vei avea nevoie. Spor la scris!

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Cu chat gpt laughing
Vorbesc serios. S-au scris pana acum milioane de licente cu el

| mODIN a răspuns:

Nu prea vad care e problema, sincer. Iti mai trebuie 37 de pagini. Poti scrie intr-o zi atat, daca ai studiul facut.

De asemenea "profesorul coordonator nu mi-a oferit materialele în timp util" - si pe tine cine te oprea sa cauti singura?