| Sawarekh a întrebat:

Salut, care credeti ca sunt mai extremisti, evreii sau arabii?

Vreau sa iau in calcul 2 intamplari, daca ar fi puse in practica.

1) Daca ies afara cu un tricou care este si steagul palestinei dar si al israelului, adica mesaj ca sustin egalitate intre cele 2 popoare, din partea cui credeti ca va fi reactia negativa?

2) Daca un arab si un evreu, vede ca ascult si muzica in araba dar si in ebraica, din partea cui credeti ca va fi reactia negativa?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai bine nu ai provoca pe nimeni și gata?

| dullcat a răspuns:

Si de ce ai vrea sa starnesti niste extremisti? Pentru distractia ta? Ragebait much? laughing

| Sawarekh explică (pentru dullcat):

Nu, doar ma gandeam...nu vad pe nimeni sa doreasca o pace intre cele doua tabere, vad doar dublu standard.

| Simpatic a răspuns:

Niste scenarii pe care un tanar nici nu ar trebui sa le ia in calcul sincer
tu zici ceva de genul : daca ma duc in Rusia si strig 'jos cu Putin!" sau ma duc in Ucraina si le zic afara cu cei care ati venit in Romania, mai nemernicilor care va tinem pe banii nostri ca sa va plimbati voi cu Lexus (cei care sunt aici in tara)!
de ce m-as gandi la aceste scenarii ce nu au legatura cu viata mea?

daca vrei opinia mea, eu zic ca la modul general arabii sunt putin mai rai decat evreii dar nu cu multwinking

| ioana748 a răspuns:

In sfarsit nu se vor mai bate intre ei si te vor casapi amandoi pe tine.
Ambii in același timp.

| Sawarekh explică:

Ba oamenii buni, mai gandeste cineva rational?
Daca eu nu ofensez pe nimeni, din contra, doresc pacea, de ce m-ar ataca pe mine? cu ce am gresit ca tin cu ambii, deci nu ai voie sa te exprimi corect? trebuie sa tin partea doar a unor dintre ei?

| dullcat a răspuns (pentru Sawarekh):

Da, trebuie sa tii cu o tabara, pe ideea daca nu esti cu noi, esti impotriva noastra.De aia se numesc extremisti, sunt dusi de tot. laughing

| Sawarekh explică (pentru dullcat):

Da, face sens ce spui laughing

| dullcat a răspuns (pentru Sawarekh):

Are* sens, ca din engleza suna ciudat. laughing

| Torrpi a răspuns:

Poti sa-i sustii si altfel, renuntand la astfel de scenarii care sunt iritante pentru ei.