| Vladut9864 a întrebat:

Salutare, m-am jucat cu pisica astăzi iar din greșeală am lovit-o la cap în zona ochiului când am vrut să îi ating jucăria iar acum are o pupilă mai mare iar în partea unde am lovit-o pupila este mai mică și este și un pic umflată zona, credeți ca își revine pupila după ce dezumfla?

3 răspunsuri:
| fata357 a răspuns:

Las-o câteva ore sa vezi daca incepe sa se dezumfle, iar daca incepe sa se agraveze du-te cu ea la un medic veterinar, că poate risca sa își piardă ochiul.

| Vladut9864 explică (pentru fata357):

Mersi, dar am lăsat-o așa 2 ore iar acum și-a revenit pupila la normal și nu mai este așa umflată.

| fata357 a răspuns (pentru Vladut9864):

Mă bucur că acum este bine. happy