| SkandallKamataru a întrebat:

Soarecii simt durerea? Si daca da, cum o simt? La fel ca noi?
Mi-a prins pisica un șoarece și daca nu l-a chinuit până sa-l manance pe săracul laughing laughing. chiar nu-mi pot imagina cum se simte sa fii muscat de tot corpul laughing

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Raspunsul pe scurt e da, soarecii simt durerea mai mult decat am crede noi.Raspunsul pe lung:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6935695/

https://www.wired.com/2010/05/mouse-pain-expression/

| MistarGoGu a răspuns:

Tu ai nervi? Orice fiinta vie *( animal ) are sistem nervos deci SIMTE durerea! Ia musca-te Tu un pic de mana sau picior sau pune pe cineva sa o facă vezi cam ce simti! Asa sunt pisicile! Se " antrenează " la prins prada! Si hărțuire! Pisici psihopate...

| SkandallKamataru explică (pentru MistarGoGu):

Dar cand esti mancat de viu cat de naspa se simte? laughing de lovit, zgarait, m-am m-ai zgaraiat, dar sa fiu mancat de viu n-am mai patit, chiar nu am idee cum se simte sa fie rupte bucati de carne din tine laughing

| MistarGoGu a răspuns:

Eu sunt tare curios soarecele ala cum o " injura " pe pisica in momentele alea de hărțuire si chinuri?
As reproduce câteva dar nu ma lasa tpu.ro!

| ILikeBlackCats a răspuns:

De cand pot șoarecii sa răspundă pe TPU, ca sa aflam cum simt ei durerea? Si daca ar fi putut, asa, prin absurd, chiar crezi ca s-ar fi intors din morti ca sa ne satisfaca curiozitatile?