| Maria_Stanila_1998 a întrebat:

Teama de a mai conduce așa des după un accident auto! Avand in vedere ca inainte stăteam numai la volan. Un psiholog ar fi bun?

3 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Conducand iti trece frica, nu cu un doctor sau alte chestii. Am facut si eu accident cu masina acum 2 ani. Mi-au suspendat carnetul pentru 8 luni dar dupa am reinceput sa conduc imediat. Ma simteam ciudat la inceput, evident. Dar a disparut in timp acel sentiment.

| Maria_Stanila_1998 explică (pentru Endoryus):

La mine a trecut un an. Nu stiu parca nu ma mai simt in siguranta in masina. Imi este teama de lucrul care iubeam să îl fac cel mai des.

| Endoryus a răspuns (pentru Maria_Stanila_1998):

E ca frica de intuneric. Poti sa stai tu de vorba cu toti psihologii de pe planeta, tot acolo o sa ajungi. Sa iti invingi frica. In cazul tau, trebuie sa te urci din nou la volan. Poti incepe usor. Mergi pe strada ta cu masina. O zi, doua. Dupa poti mari la cativa km si tot asa pana cand iti dai drumul din nou la condus. Trebuie sa incepi undeva altfel nu faci nimic.