| TheStrategist a întrebat:

Știți să jucați șah? Dacă da, la ce vârstă ați învățat?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Jucam pe la 7-8 ani in scara blocului, cand afara ploua si nu ne puteam plimba cu bicicleta.
Nu mai stiu cand am invatat, dar nu mi se pare deloc ceva important. E plictisitor, ca majoritatea jocurilor la care stai asezat.

| TheStrategist explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Șahul nu e important și plictisitor? Cred că nu știi ce zici. Îți poate dezvolta gândirea foarte mult.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.
Cred ca... pe la 10 ani, m-a invatat bunicul.

| Dismally a răspuns:

Da, stiu. N-mi amintesc la ce varsta am invatat, cred ca 10 - 11 ani, bine, pe atunci abia stiam sa mut piesele pana asa invat cu adevarat a durat happy

| oglindasultanului a răspuns:

Jucam din astea cand eram adolescenta.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Da, știu. Am învățat de foarte mic, pe la vreo 6 ani, jucam cu tata și cu bunica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Nu știu... însă în copilărie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa și așa.
8.

| Anuket a răspuns:

Pe la 6-7 ani am învățat.