| brokxy a întrebat:

Voi ce ati face? Daca nu imi scrie nimeni niciodata pe Facebook sa il sterg definitiv? Acum e dezactivat. Adica nu ii vad rostul. Inainte il tineam activ si toti imi dau SEEN cand le scriu mesaje, nici rudele nu vorbesc cu mine -_-

10 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Și de ce crezi că lumea nu vorbește cu tine?

| OldSoul a răspuns:

Sterge-l.
Si eu mi-am sters de curand instagramul, si am inceput sa observ ca imi e mai bine asa, parca nu mai am atati nervi si atata "depresie", bine, mai ma framanta putintel curiozitatea, dar imi trece repede.

| brokxy explică (pentru OldSoul):

Parca mai util ar fi Youtube si mai educativ, adica te poti uita la atatea lucruri in loc sa stai pe Facebook toata ziua si sa vezi ce posteaza altii, pe Youtube te uiti la ce vrei.

| OldSoul a răspuns (pentru brokxy):

Din punctul meu de vedere, un mare avantaj pe Facebook sunt grupurile, ca poti cere si oferii sfaturi intr-un timp destul de scurt.
Cel putin la mine newsfeedul la asta se rezuma happy

| brokxy explică (pentru OldSoul):

Eu am ghinionul sa intru in grupuri in care sunt ignorata sau data afara fara motiv;-;

| OldSoul a răspuns (pentru brokxy):

Nu stiu la ce gen de grupuri faci referire.
Dar asa e, toti mai suntem ignorati uneori.
Unii mai mult, altii mai putin.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Mie-mi scriu în general persoanele de care am nevoie, dar îmi scriu în momentele în care fix n-am nevoie. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cont de Facebook, numa pentru conversatii cu necunoscuti, cont pe care intru 1 la 2 luni.
Delete FACEBOOK.

| CdeMetal a răspuns:

Pai daca vrei sa-l stergi, sterge-l, nici eu nu primesc mesaje dar il folosesc pentru memeuri, sunt in cateva grupuri, asa ca imi este uti

| Derkes a răspuns:

Ai stat un pic cu tine insuti sa meditezi asupra situatiei acestea? De ce crezi ca nimeni n-ar vorbi cu tine? Problema cred ca e la tine, modul tau de abordare nu este suficient de bun si prin urmare primesti seen de cele mai multe ori. Si cum nu vorbeai cu nimeni? Aveai pe cineva cu care discutai, despre bac, despre chestii diferite, practic tu ai rupt orice legatura si te ai inchis in tine. Nici nu ma mir de faptul ca nimeni nu prea discuta cu tine, trebuie sa inveti sa te doara de ce zice unul si altul despre tine. Chiar ai potential, sincer, vad ca constientizezi faptul ca ai o problema si trebuie sa o rezolvi, vad ca vrei sa te schimbi, si asta e de bine. Incearca sa nu iti mai indepartezi persoanele cu care chiar aveai ce sa discuti si cu care aveai foarte multe lucruri in comun.