| Totenn a întrebat:

Cat mai tin salile de sport inchise pentru cei fara certificat verde? Deja au scazut cu mult cazurile.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai abia au scazut cazurile, vrei sa creasca la loc?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ne oferi statistica exact care sustine acesta afirmatie?
Si o zici de parca oamenii aia batrani si bolnavi merita sa fie acolo sau cum?

suntserios
| suntserios a răspuns:

OK, poti sa ne oferi o statistica cati din cei 1800 de pacienti zilnic aflati la ATi in ultimele 2 luni au ajuns acolo strict din cauza bolilor pe care le au si care nu au fost agravate de covid pana la nevoie de a ajunge cu un tub in gat?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Altu care nu intelege diferenta intre preventia oferita de vaccin si tratamentul oferit de pastile.

Si da, azi esti sanatos tun si maine esti pe oxigen in spital de la covid. Daca nu ti s-a intamplat tie nu inseamna ca nu se intampla.

| Mosotti a răspuns:

Pai vaccineaza-te, si vei avea certificat verde si vei avea acces, e si normal ca nu scot restrictiile, si daca au mai scazut cazurile ce? Ce vrei, sa ne imbolnavim iar si sa fie iar cazuri multe? Pai pana cand?

| Werrich a răspuns:

Pana când procentul de vaccinare nu ajunge la 70% NU se scot restricțiile.

| Totenn explică (pentru Werrich):

Pai atunci nu se vor scoate niciodata... ar fi prea de tot, afacerile vor pica

Răspuns utilizator avertizat