| dedexxx a întrebat:

Am 14 ani si prietenul meu 18, suntem impreuna de 3 luni si mi-a propus sa imi incep viata sexuala cu el... m-a asigurat ca nu v-a spune la nimeni ca nu stiu c. Voi c spuneti?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Presupun ca parintii tai sunt de acord si ca au dat declaratii scrise ca isi asuma responsabilitatea. Altfel, ginecologul la care te vei duce (obligatoriu in prima luna de la inceperea vietii sexuale) va anunta procuratura si prietenul tau va fi judecat si condamnat pentru viol (la 14 ani nu ai discernamant si orice contact sexual cu tine se considera fortat).

| MissL a răspuns:

Scumpa, pare-mi se mie ca 3 luni e cam putin, poate inca nu va stit ft bine, spune-i sa te mai astepte zic eu, si daca tine la tine o va face, pana la urma e decizia ta, daca tu te simti pregatita, o faci, daca nu, nu o fa, pentru ca e un pas important, ai mare mare grija la chestia asta, sa nu regreti mai tarziu, daca crezi ca el e persoana potrivita, dar totusi mi se pare putin devreme tu inca la 14 ani si doar de 3 luni impreuna, asta e un pas important intr-o relatie, ai ft mare grija scumpi, sa faci alegerea corecta, si sfatul meu e sa vb si cu mama ta inainte, sunt singura ca te-ar ajuta! succes!:*

| pinkflower a răspuns:

In primul rand esti prea mica pentru ati incepe viata sexuala, poate el da ca are 18 ani si este pregatit, dar tu nu. Si in al doilea rand, poate el o sa faca sex xu tine si apoi o sa iti dea papucii si o sa te foloseasca.gandestete de 2 ori inainte sa faci un lucru si sa nu faci vreo greseala. Spune-i ca tu nu esti pregatita pentru asa ceva si ca sa mai asteptati iar el daca chiar tine la tine o sa te inteleaga dar daca o sa tot insiste poate vrea doar sex. Nu fa vreao greseala. Ceau:*

| christinebubu a răspuns:

Eu zic ca e cam devreme
si din punctul de vedere al varstei tale si ca durata a relatiei.
mai asteapta

| GuessWho a răspuns:

Vrei sa faci cancer de col`uterin?
LA varsta ta,alte preocupari ar trebui sa ai!
Viata sexuala,ai tot timpu!
Dar,sa ti-o incepi acum,ar fi groznic,in primul rand,doamne fereste,ramai insarcinata,oricat te-ai proteja tu,si apoi baitu te paraseste ca nu te iubeste el,atit dmult incat sa te ia d nevasta, o sa ramai si "sparta" si suferind, smulgandu-ti parul` din cap!
Varta ideala pentru viata sexuala este dupa 17 ani!

| ciupyx a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. faptul ca el nu va spune la nimeni nu e un motiv sa iti incepi viata sexuala.

| adelle23 a răspuns:

Pai normal ca vrea sa incepi. de ce o sta cu tine la 14 ani? laughing)) nu te lasa fraieritawinking

| SlimShady_8054 a răspuns:

Noi nu puem sa spunem nimic. Totul depinde de tine, daca te simti pregatita fa-o daca nu nu o fa. Totul depinde de tine, repet!

| bebitzuluy a răspuns:

Fa ce simti.dar cred ca e cam devreme pentru asta.si cred ca sigur nu o sa ramai pentru toata viata cu el...

| Michy_1562 a răspuns:

Nu fi proasta... eu zic ca nu ar trebui daca vrea doar sa-si bata joc de tine dupa ce faci in plus el numai e minor si 14 prea devreme draga..., in plus afla cineva ca ai facut asa ceva la varsta asta vaii, o sa-si bata joc de tine si nu cred ca ar mai vrea cineva sa fie cu tine. Oricum este viata ta tu controlezi totul, dar ai grija asta ar putea sa te marcheze pe viata.

| adryano23 a răspuns:

Niciodata sa nu faci prostia asta doar daca simti tu cu adevarat ca vrei sa o faci cu el.Gandestete foarte bine inainte sa faci pasul asta si mai ales cu cine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu ai incredere in el si crezi ca sunt de ajuns 3 luni atunci dai bataie ce sa zic ...nah experienta placuta tongue si sa dea d-zeu ca baiatu s afie asa cum zici tutongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci ceea ce simti.