| Iuliabarbu a întrebat:

Am avut contact sexual protejat pentru prima data cu ejaculare în afara vaginului pe 6. Acum 2 zile trebuia să îmi vina menstruația. Încă nu a apărut. Oare de ce?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai daca ai zis mai jos ca a ejaculat in prezervativ si in afara vaginului, ce griji iti faci? nu esti insarcinata...

| Violleta2022 a răspuns:

La cate partide de sex ai avut pana acum, tot pe noi ne intrebi, de ce nu-ti vien tie ciclu?
De medic Ginecolog ai auzit"

Foloseste prezervatiul la toate partidele sexuale, fiindca tu ai ciclu de tip NEREGULAT si nimeni nu stie cand esti la ovulatie, cand ai perioada fertila si cand vine urmatorul ciclu menstrual. Nici macar nu s epoate vorbi de intarziere sau de "trebuia" fiindca aecsti termeni nu exista pentru femeile cu cilul de tip NEREGULAT, tocmai pentru ca nu are nici o regula si vine aleator (cand vrea el).

| Iuliabarbu explică (pentru Violleta2022):

Am avut prima mea partida draga mea! Ce am făcut mai înainte a fost doar atingerea între organele noastre. Nu trebuie sa fi arțăgoasă. Sunt la inceput și sunt foarte speriata și eu

| Emilian65 a răspuns:

Dacă actul sexual a fost protejat și a ejaculat în afara vaginului nu poți sa fii gravida.

| Robert2526 a răspuns:

Esti prea stresata cu sexul asta..nu iti mai bate capul, o sa iti vina menstruatia

| Madaxo97 a răspuns:

Daca a fost primul contact, adica a fost vorba de dezvirginare, este normal sa întârzie menstruatia, chiar si o săptămână (am pățit si eu). Daca v-ați protejat nu ai de ce sa iți faci griji de o sarcină.

| Inafc a răspuns:

Depinde cum a ejaculat

| Iuliabarbu explică (pentru Inafc):

In prezervativ. Dar înafara vaginului

| Inafc a răspuns:

1 că este pentru prima oară și nu te-ai obișnuit

| okman a răspuns:

Probabil ai un ciclu neregulat, daca actul a fost protejat si nu au existat accidente (ruperea sau alunecarea lui) este imposibil sa fii însărcinată si nu ti mai pune prietenul sa ejaculeze in exterior, de aceea este prezervativul, sa poti ejacula inauntru, si eu recent am avut un contact sexual protejat fara rupere sau alte accidentari si dintre toate contactele a venit paranoia asta cum toate simptomele ei sunt de sarcina

| Iuliabarbu explică (pentru okman):

Ea ce simptome are?

| okman a răspuns (pentru Iuliabarbu):

Pai contactul a fost in ziua fertila, protejat si aveam paranoia ca incepe sa manance mult, ca e obosita, dar sunt si alti factori la mijloc, nu totu înseamnă sarcina, mai ales daca te protejezi si nu exista accidente, si acum o sa stau cu sufletu până la gura pana si vine menstruatia le 24 chiar daca nu s-a intamplat nimic

| anamariaaaa12 a răspuns:

Stai linistita, mie imi intarzie si 8zile depinde de persoana nu ai cum sa fi insarcinata cat timp el nu a ejaculat in vaginul tau