| anonim_4396 a întrebat:

cam ciudatica. Muulti baieti, barbati (de toate varstele), fete, colege, femei straine imi spun mereu ca sunt foarte frumoasa. O bruneta cu adevarat reusita. (va rog frumos sa nu mi-o luati in nume de rau, sau ca am chef de lauda sau alte din astea. Va rog mult)

Dar...cu toate acestea, am un coleg care zice mereu ca "eu fata mai urata n-am vazut ca aceasta!" sau "Phoaaa cum pot vorbi fetele alea cu Moartea", etc Oare de ce face asa? Pe mine chiar ma doare... ( Baiatul acela nici nu se poate uita in ochii mei, mereu isi intoarce capul sau isi pune un caiet in fata, mereu imi ocoleste privirea)

Si nu inteleg de ce thinking

Please, help >:d

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Psihologie inversa.
Baiatul e indragostit mort si stie(sau crede) ca nu are sanse,drept pentru care a gasit singurul mod sa-ti atraga atentia.
Crezi ca daca iti facea complimente si incerca sa se apropie,ai fi fost la fel de intrigata?
Nu te mai intrista, foloseste-ti mintea, ca ai.

14 răspunsuri:
| Sburatorul a răspuns:

Te doare. pentru ca il iubesti? Sau te doare doar pentru ca te face urata? Poate si lui ii place de tine dar e rusinos si nu vrea sa le dea de inteles celorlalti ca ii place de tine.
Ori daca el nu te considera frumoasa, gandeste-te ca el e doar o persoana. Dupa cum ziceai tu, multe alte persoane (fete, baieti) iti zic ca esti frumoasa. big grin

| ingerdraq a răspuns:

Nu poti fi pe placul tuturor, mai ales colegului tau care el incearca sa te enerveze sa te superi. Daca iti spune el asta nu inseamna ca si asa e. Este invidios pe tine.

| AnnaAbba a răspuns:

Poate el te place si incearca sa te faca sa iti pierzi increderea in tine. Crede.ma mie mi s.a intamplat asa. Acel baiat ori simte ceva pentru tine ori e invidios ca nu esti prietena lui si vrea sa iti faca rau.

| Arhanghel a răspuns:

Ignorai baietii iti zic asa ca nu te pot avea iar fetele k sunt invidioase ^_^ pur si simplu ignorrr~!=]] fi free

| CraciunMarius2012 a răspuns:

Pai poate e oftikat pe tine sau nu-i place dintr-un anumit motiv de tine sau poate atragi prea multe laude si pentru el nimic sau poate te place si vrea sa iti atraga atentia sau poate asta te vede el

| Rebecadulcic a răspuns (pentru CraciunMarius2012):

Te place si te tachineaza, asa sunt baieti...NU pune la suflet fa si tu la fel si rade de el.

| Ig0r a răspuns (pentru CraciunMarius2012):

Atunci poate ca postarea asta e pentru tine:
http://www.TPU.ro/......ntru-tine/

| Ferra a răspuns:

Sau e gay

| Anesia27 a răspuns:

Poate pentru ca te place.nu stiu de ce reactioneaza asa.dar asta ar putea fi un motiv.

| Pufffx a răspuns:

Poate are ceva cu tinehappy. Spune-i verde in fata ca tu nu ai nimic cu el si sa nu te mai jigneasca pentru ca nimeni nu e perfect.

| aBduLah a răspuns:

Pai ii e ciuda ca esti frumoasalaughing

| a răspuns:

Pai poate te place... unii baieti asa fac te ignora nici nu se uita la tine dar de fapt te plac este posibil sau este un idiot fara gusturi la fete sau poate ca nu esti genul lui de fata sper ca te-am ajutat
P.S. incearca sa nu pui la suflet tot ce spune lumea despre tine si stii ca nu este adevarat pentru ca o sa iti pierzi increderea in tine adica eu inteleg ca te doare mai ales pentru ca poate esti mai sensibila dar daca el se comporta asa cu tine mai bine ai incerca sa il ignori sa vezi cum reactioneaza. sper ca te-am ajutat

| kidsXXL a răspuns:

2 motive:

1. poate e gelos pe frumusetea ta si e gelos ca nu e asa mare smecher!

2. un singur cuvant:poate te iubeste!

bafta! funda plssssss?

| brokenangel13 a răspuns:

Si eu am patit la fel...si crede-ma ca poate nu ti-o spune in nume de rau ci doar sa te necajeasca! Dar este si a 2a varianta, poate nu te suporta acel baiat sau poate el te vede altfel nu ma refer urata poate el crede ca esti una din fetele alea fudule de oras si poate genul ala de fete chiar il deranjeaza! Cel mai bine ar fi sa nu il prea iei in seama.si poate ca si-ar da seama cum esti doar daca ii demonstrezi ca nu esti cum crede el! Dar cel mai probabil este ca iti spune asta doar sa rada de tine cine stie poate te si place, Bafta! Funda?