| iAngel a întrebat:

Aseara m-am certat cu iubita mea pe un motiv de cacao. ca am fost suparat pe ea ca nu vorbisem deloc cu ea ieri si nici macar un sms nu mi-a dat sa imi spuna motivul din care nu poate sa vorbeasca cu mine, si eu am pus la status "sad" ca sunt suparat si am postat pe facebook ca sunt trist, si imediat asa numite "prietene" geloase si invidioase pe relatie noastra, au sunat-o pe iubita mea si i-au spus ca am postat acolo, si pe urma iubita mea furioasa(a luat foc spontan fara sa o aprinda nimeni nu stiu ce a fost cu ea) era si nervoasa m-a sunat si mi-a spus ca dc trebuie sa afle ceilalti cand eu sunt suparat si nu ii spun ei (sunt liber sa spun cui vreau ce vreau, mi se pare normal) si pe urma a inceput sa imi spuna ca in tot acest timp nu am iubit-o si ca totul a fost doar o obsesie, si pe urma i-am spus, bine hai sa terminam relatia asta daca nu simtim nimic reciproc, o terminam? si nu a zis nimic, si am zis mai insistent hai sa terminam relatia asta ca nu ajungem nicaieri si nu vreau sa sufar, deci o terminam da? si ea a zis pe urma "da..."
Dimineata mi-a dat un sms cu buna dimineata ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, i-am spus sa ma sune cand vrea sa purtam o discutie serioasa, m-a sunat si i-am spus ce aveam pe inima, m-a ascultat ca nu mai era nervoasa, am ascultat-o si eu(pe ea a deranjat-o ca am spus celorlalti ca sunt trist si nu i-am spus ei, dar serios spun cui vreau cand sunt trist) si a zis sa ne impacam, si am zis bine, ca doar nu dam cu piciorul la o relatie frumoasa din cauza unui asemenea motiv (mai ales din rusinea parintilor ne-am impacat, care tin la noi enorm, si parintii ei si parintii mei, eu din cauza asta am acceptat sa ii dau iertare dupa ce m-a jignit ca sunt obsedat de ea si ca nu o iubesc). si cand sa inchid telu mi-a spus ca ma iubeste si sa traim in prezent si am zis bine, si a zis nu ai uitat ceva? i-am spus nu, si a zis ca am uitat sa ii spun ca o iubesc, i-am spus ca o sa spun ca o iubesc cand voi avea iar sentimentul acela aprins in inima pentru ca deocamdata mi-a dat cu piciorul si m-a indepartat. Credeti ca este bine ca i-am dat o sansa? Voi ce ati fi facut? Sincer acum nu prea mai sunt asa "indragostit" de ea. sper ca se va aprinde iar focul acela. simt ca fara ea sau cu ea ma simt la fel.

7 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Flacara din inima ta s-a micsorat momentan, ea a aduagat putina apa si d-aia te simti asa momentan. Aveti amandoi parte din vina, si tu si ea. Tu nu ar trebui sa postezi pe facebook si messenger ca te simti trist, cel mai bine ar fi sa discuti cu cineva apropiat tie, care sa-ti dea sfaturi, nu trebuie sa faci publica catre toata lumea, ca vezi foarte bine ca exista oameni rai si invidiosi pe lumea asta, nu-i mai intarata si tu. Si nici ea nu ar trebui sa-si asculte prietenele si sa nu mai ia decizii la nervi, si ar mai trebui sa si gandeasca inainte sa actioneze, caci altfel ar regreta. Increderea ta fata de ea a scazut, si al ei probabil la fel. Ar trebui sa ignorati amandoi ca s-a intamplat asta si sa va impacati! Asa mai este iubirea, va mai si raniti unu pe altul fara sa vreti si spuneti chestii care stiti sigur ca-l va rani pe celalalt! Daca vrei sa tii un trandafir langa tine, trebuie sa suporti si spinii! Amandoi aveti defecte, treceti peste ele, va iubiti asa cum sunteti si sunteti si dispusi sa va schimbati unu fata de celalalt. Nu sunt sigur care este defectul ei cel mai mare, dar tu incearca sa nu mai fii obsedat de ea, adica sa-i mai acorzi spatiu, sa nu o mai sufoci si sa nu-i mai ceri explicatii pentru orice amanunt. Mult succes iti doresc in relatia ta, mai da-i o sansa si vezi daca flacara din sufletul tau se mai poate aprinde din nou!

| AlinaaAli a răspuns:

Destul de nasol!
Parerea mea este ca daca nu simti nimic pentru ea, mai bine o lasi in pace pentru ca o sa suferiti amnadoi! pe ea o amagesti degeaba iar tu iti distrugi tinerea langa cineva la care nu ti!
Daca e vb doar de parinti, ai putea sa le explici alor tai ca nu mai ti la ea si ca nu poti sa stai langa cimeva daca nu simti nimic pentru pers respectiva si o sa inteleaga!

| iAngel explică (pentru AlinaaAli):

Nu ca nu simt nimic pentru ea, O IUBESC doar ca nu mai simt scanteia aia. simt ca m-a indepartat dupa cearta de aseara. nu stiu daca voi reveni cum eram inainte.

| AlinaaAli a răspuns (pentru iAngel):

Atunci se poate sa fi doar suparat inca si putin dezamagit! iubirea nu dipare asa dupa o cearta :X
daca totusi pana aseara simteai scanteia aia, o sa o simti iarasi!

| briosicabriosel a răspuns:

Hei, buna, ai acel sentiment de nepasare pentru ca ti-a distrus increderea, ai facut bine ca i-ai mai dat o incercare, pentru ca asa vei vedea daca tine la tine " cat de dulce ne impacam, parca ne-am mai dori o cearta " nu stiu daca asa a fost si la voi, mai incearca cu relatia si daca vezi ca acel foc din inima ta nu se mai aprinde, nici macar o scanteie, nu are rost sa iti "bati joc" de sentimentele fetei, daca cu adevarat te iubeste vei vedea o mica scanteie.
Sper sa te fi ajutat sa iei decizia cea mai corecta, care de altfel iti apartine :*

| kermit20101 a răspuns (pentru briosicabriosel):

Vreau sa stiu si eu m-am certat cu iubita si da semne de impacare raspunde la telefon nu zice nimic sau cand ma suna pe mess ma intreaba pe ce id m-a sunat ca sa nu-l inchida... dar tot nu vrea sa ne impacam ce sa fac

| Bianca1001Bia a răspuns:

Hey buna. da baiete tu o iubesti dar acum daca stai sa te gandesti esti inca suparat dar nu vrei sa recunosti asta esti suparat ca ea ti-a zis ca nu o iubesti. daca nu mai simteai nimic pentru ea nu ii mai dadeai a 2 sansa.nu da cu piciorul unei relatii frumoase(precum ai spus-o si tu) doar din cauza unei stupizeniithinking si merita a 2 sansa nu personal ea ci relatia voastra inima ta e confuza la fel si sentimeltele pentru ca esti orgolios si nu uiti prea repede... nu fi nici tu prea ''dur '' cu ea aveti grija de voi baftawinking