| anonim_4396 a întrebat:

Asta e povestea unei fete, dau fundita
Am 21 de ani si de 2 ani formez un cuplu cu un barbat cu 3 ani mai mare decat mine. De doi ani ne iubim. sau cred ca ne mai iubim. La inceput a fost frumos dar cu trecerea timpului au intervenit mai multe. La inceput ma simteam iubita, rasfatata, dorita acum nici macar apreciata cat de putin numai simt ca sunt. Nu locuim impreuna, locuim separat dar merg din cand in cand in vizita la el insa de intalnit ne intalnim si vorbim zilnic cat se poate de mult. Ma inteleg foarte bine cu parintii lui dar nu e suficient. El mai pleaca cate 2-3 luni in afara, revine acasa. Acum ramane sa facem sarbatorile impreuna dar parca nu ma pot bucura.Stiu ca l-am iubit pe barbatul asta enorm dar nu stiu daca si acum simt la fel. Zi de zi ma confrunt cu intrebarea asta. Inainte la fiecare cearta ma consumam mult plangeam, dramatizam dar acum efectiv simt doar golul acela pe care il poate lasa o persoana draga. Dar nu ma mai doare atat.Am inceput sa plang si sa imi para rau ca am acceptat atatea. Am fost inselata, dar cand am aflat a recunoscut si a incercat sa fie sincer si sa il iert. E un barbat extrem de gelos. Nu i-am gresit cu nimic eu nu ies cu prietenele, nu ies sa ma plimb. Daca vreau sa ma distrez trebuie s-o fac doar in prezenta lui. Fac cursuri de coafura-frizerie pe ascuns. Desi sunt constienta ca oarecum imi invadeaza viata nu pot sa pun punct dintr-o data. Desi imi greseste enorm, uneori nu-l recunosc imi spune vorbe care ma dor dar tot el stie cum sa ma impace. Am avut discutii si cu el si am inteles ca el ajunge sa se comporte asa doar pentru faptul ca stie ca nu am puterea sa-l parasesc. Are momente cand vede ca si eu sunt schimbata si incearca sa raduca atmosfera aia de dragoste dar degeaba nu ma pot bucura pe deplin. Nu stiu de ce am momente cand simt ca parca nu-l mai vreau si am momente cand il doresc enorm. Si relatiile intime sunt rare, asta poate si din cauza problemelor de zi cu zi dar nici atractia aia nu o mai simt. Nu stiu ce sa fac. ma simt prinsa ca intr-o cutie. As dori sa reaprind acea flacara intre noi, sau sa renunt. Dar nici una din astea doua nu stiu cum s-o fac …

8 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

De la partea cu inselatul m-am oprit

| mihai69 a răspuns:

Nu măi, stai cu el. Fă-i și-un plod, ca să nu stai singură în ploaie, când o veni beat acasă de la târfe și te scoate în pumni din casă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La faza cu " fac pe ascuns " am incetat sa mai citesc. Meriti tot ce iti face pentru ca esti prea praf. CUm sa stai langa un retardat de genul? Ca sa te poti plange ca e un porc si nu tu tembela. Trist

| DumnezeuTatal a răspuns:

M-ai facut sa rad, pune ghilimele data viitoare. laughing

| DumnezeuTatal a răspuns:

Tipic femeiesc, "nu-l las ca poate se schimba", trebuiau da-ti papucii de mult.

| RAY a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Da sa obisnuit cu el, crezi ca e asa usor?

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru RAY):

Pentru mine totul e usor, sunt un zeu fara inima.

| Crux a răspuns:

Draga mea, renunta definitiv si gata.
Nu merita, pricepi? Oamenii nu se schimba, nu mai ai 15 ani, in puii mei, cum poti manca toate gogosile pe care ti le trimite? Trebuia sa ii dai papucii de cand te.a inselat. Cine iubeste, nu face asta. Punct. E un egoist care se gandeste doar la el. Ti se pare normal sa nu te lase sa iesi din casa decat in prezenta lui? Tu nu te poti distra cu prietenele? Da.i papucii si gata. Asta nu e relatie.