| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU; din cauză că prietena mea a vrut sa-mi ofere virginitatea, eu am fost arestat și am acum dosar penal, și nu știu ce să fac! dar sa vă povestesc cum a fost! M-am trezit ieri pe la vreo 11-așa, hotărât sa plec la un interviu, pentru un job, unde trimisesem si eu un sivi pe net si-mi dăduse ăia raspuns; mă uit pe geam și vad ca plouă rău-rău și zic(de fapt nu ploa, dar cam era înnourat și probabil ca urma să inceapă o ploaie d-aia nasoală), și deci zic *ia mai dăi in măsa*, că oricum mai am 2 luni de șomaj și n-are rost să-mi rup spatele câtă vreme nu fac foamea chiar așa de rau; și intru pe net; deschid un chat cu gândul că poate prind și eu ceva și reușesc să incep o vrăjeala cu una *dulcicabombonica*; după vreo 10 minute, taman când ma rugam eu mai bine de ea, ca milogul, să-mi de-a o poză, pac! buzz- iubita mea.
-ce faci, zice ea?
-pă youtube;
- vorbești cu cineva?
-nu
-sigur
-da
-jură! face ea
-jur! jur eu
-bine, te cred; vreau să-ti spun ceva! m-am hotărât!
-ce?
-s-o facem
-ce? repet eu
-să facem dragoste
-aha!
-nu te bucuri
-ba da
-nu se vede
îi trimit un smile si zic:
-ma bucur; jur
-ok, diseara la 7 sunt la tine
-k
-pa
vă dati seama ca m-am apucat să strîng și eu prin camera, că mi-am zis dacă vine fata să gasească si ea baremi curat; și de aici a inceput tot necazul; cum dădeam eu așa cu mătura, băi frate, îmi dau seama ca vine un miros așa-nasol, dar ce zic eu *nasol*? puțea de-ți intorcea nasul la spate!; cum ciorapii mei erau toți pe balcon, iar mâncare gătită eu nu țin în casă, incep să banuiesc ca vine de la hamsterul meu, care are o problema la stomac, și despre care v-am povestit, dacă nu mă-nșel, data trecută; mă apropii la vreo 2 metri de borcanul in care știți că-l țin, și intr-adevar constat că de-acolo vine mireasma aia; băi, zic, nu se mai poate! îl duc la veterinar!(cum bine m-ați sfatuit voi zilele trecute); intru repede pe net, să caut un cabinet- ceva, pentru ca n-aveam idee de nici unul, și asta din motivul că sunt pentru prima oara deținator de animal, dacă e să nu iau in calcul că am prin bucatarie vreo 30 de goange, care ies de pe lângă o țeava și care lucrează numai in tura de noapte; bun; pă net, nu stiu cum fac, ajung la un site cu anunțuri, dintre care unu suna cam așa : *două asistente medicale, gemene, 18 ani, oferim consultatii la domiciliul nostru*; super, zic și pun mâna pe telefon; sun și raspunde unu, probabil vreun portar -paznic ceva!, care imi zice ca fetele nu poate sa vorbeasca acum si ca pot sa-i zic lui; îi spun că am un hamster și ca vreau să-l aduc la o consultatie; el zice *am înteles frățiorul, se rezolvă*; să-ti zic scoru?*; eu ii spun ca nu-i problema de bani, ca e important să se simta hamsterul meu bine; la care el imi raspunde că-i sunt simpatic, după care imi dă o adresă si-mi face programare peste o oră; vă dati seama că am luat borcanul și am tăiat-o rapid, nu de alta dar trebuia sa merg pe jos până acolo, și asta pentru ca nu mai aveam benzină-n scuter; oricum era frumos afară, ieșise soarele, iar norii ăia de ploaie disparusera fară să se pișe un strop(mă scuzati de expresie); dupa vreo juma de ora ajung in Ferentari, și gasesc strada, numarul, și bat cu cheia-n poarta de metal de 5 ori, cum mi-a zis el să fac; aștept eu ce-aștept și apare omu; un baiat așa la vreo 20 de ani, intr-un maieu alb-gri, cu un lanț de aur fals la gât; și slab, frate!, și mic, si-avea și-un mers așa leganat, de parcă se-ndrepta spre minge să execute un unșpe metri; bun; eu scot repede carnetul de sanatate(care nu prea mai era valabil, fiind vechi de vreo 4 ani, de când lucrasem pe un șantier vreo două săptămâni) și zic: uitați domnul, n-am bani, dar am asigurare medicala, și asta-i hamsterul cu problema!
el să uită la mine, apoi la hamster, apoi o secunda la mâna in care țineam carnetul, și-mi zice cam așa:băi, bul***giule! tu vrei să-ți rup capul acum? în gâ***ții mă*tii!
eu ma uit așa un pic la el, și incerc să pricep ce-a vrut să spună; așa, studiată mai îndeaproape fraza, parea ca avea ca mesaj o injurătură plus o amenințare; dar ca să fiu sigur, zic hai pun o intrebare ajutătoaresickvreti să mai repetați o data, că n-am inteles exact?
la care el raspunde :JET d-aici, și-mi trage un mare scuipat în față; fază la care eu, după ce analizez un pic situația si-mi dau seama ca ăla nu-i un cabinet medical serios, care să-și respecte clienții, și pentru că deci n-aveam nici o șansă să mai rezolv ceva, îi spun - ia f***ți mor**ții mă*tii, și-i f**t direct un borcan în cap! el, de surpriza pe care i-am facut-o, leșină și se intinde pe jos, iar eu incep să meditez dacă să-i acord primul ajutor sau să-i mai bag și-un picior în gură; cum cabinetul era la doi pași și omul era de-al casei, imi zic că o să se ocupe ăia de el, așa ca aleg varianta a doua; apoi dau să plec, dar mă trezesc în fața mea, cu un agent de circulație, care statuse pâna atunci ascuns dupâ un copac, să vadă cine nu dă *cedează* la trecerea de pietoni de la colțul strazii; imi zice *rămâneți pe loc, domnu*, iar eu stiindu-mă nevinovat, pentru că nu eram cu scuterul la mine, il ascult, îmi scot o țigară și mă relaxez; hamsterul, in schimb, dacă a vazut ca s-a lăsat cu gardă, a luat-o printre cioburi și s-a tirat; apoi a venit un echipaj de jandarmi de m-a luat pe mine, iar pentru smardoiul ăla in maieu, au chemat o ambulanță, care, dacă n-a putut să intre in curte să-l bage-n cabinet, l-a luat și la dus cred la un spital, să-i dea cu oțet pe la nas; asta-i povestea; acum vă scriu din secția de poliție, de pă *laptopul* unui gabor, care m-a lasat dupa ce i-am promis ca-l învaț să-și facă cont pe TPU, pentru că vrea și el să pună niște intrebări *de polițist*; bun; intrebarea mea este:dacă știe cineva un avocat mai subțire la bani, și a doua : am 2 colegi de cameră și i-am intrebat cum e *p-aici*, iar ei au raspuns *e placut, o să vezi diseară!* și apoi au râs; ce credeti că inseamnă? vă multumesc, și aștept să-mi scrieți!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Poți să fii mai succint?
Am rămas la partea cu „bună TPU" văzând că ai scris un întreg roman aici.
Baftă!

| anonim_4396 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Mda.nu mai zic nimic; mă intreb dacă data viitoare(când te mai premiez), o să primesc și-un mesaj cu id-ul tau de mess...

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa ce scrii tu aici faci misto, daca erai la puscarie nici nu puteai sa scrii povestea podofilica pe care ai avut-o (poate e si aia o minciuna).

NOname
| NOname a răspuns:

Când te publici, prietene, anunță-mă și pe mine! Ai un talent de a născoci povești frumoase și a le presăra cu umor, care îmi foarte place.
Spor și pe mai departe!
Și nu-ți mai șterge și contul ăsta! Rezistă pe el măcar câteva luni, ok?

P.S. Ai grijă să nu scapi săpunul pe jos, iar dacă o să ai nevoie de un pachet, punem mână de la mână și ți-l trimitem. Să ne dai adresa!

| devilll a răspuns:

Imaginatie bogatahappy
pacat ca-i doar o povestetongue
mai scoate ceva, o sa citesc cu placere

| anonim_4396 explică (pentru devilll):

Intră la intrebarile mele; sunt acolo primele 3 *capitole*!

| STEFANXxX a răspuns:

Eu cred ca vor sa isi bata joc de tine sau asa ceva, mai bine sa fii mai atent ce iti fac.

| Leocerba a răspuns:

"Acest articol despre un iluzionist este un ciot. Puteți ajuta Wikipedia prin dezvoltarea lui"
(si-n paranteza e numa`ntre noi 2: Davide,nu-ti ajunge, ma, ca ai stea pe Hollywood Walk of Fame? bagi strambe pe TPU?)

| Criiistinutsa a răspuns:

laughing) ce poveste frumoasa. Ai imaginatielaughing

| pisoias a răspuns:

Daca ne spuneai ca a scris hamsterul era mai plauzibil, dar asa...

| anonim_4396 explică (pentru pisoias):

Nu cred ca hamsterul meu știe să scrie; și asta pentru că îl aveam doar de vreo 3 zile,și deci n-am reușit să ne cunoaștem foarte bine; mă gândesc acum,că dacă imi va demonstra că este inteligent și va gasi drumul spre casă(și dacă va vrea să revină în sânul familiei noastre),atunci poate că-l voi testa, ramânând să-ti aduc și ție la cunoștință rezultatele; ok.(te-aș ruga să-mi spui și mie cum o cheamă pe actrița aia din poza ta, pentru că de vreo juma de oră îmi storc creierii și nu-mi amintesc; la mine e david copperfield; mersi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Comentariul meu este pentru domnișoara căreia i-am dat funda și se vroia a fi o glumă(poate nereușită), dar ideea ta nu e rea de loc; dar facem invers:tu trimite-mi un mesaj cu tot ce trebuie in el, iar eu te premiez cu prima ocazie; promit; sau *jur*!(și tot nu mi-ai răspuns la întrebare!)

| danezu87 a răspuns:

Am ras cu lacrimi, bv!

| Yannku a răspuns:

P.L.M bv mai prostit pana la faza cu gaboru!

| heisenberg a răspuns:

Tl;dr.

| VladSilviu a răspuns:

Asta pare mai mult a banc sincer! asa ceva mai rar pe lumea asta. prietena vrea sex, hamsteru pute, ai grsit adresa, ala te injura, tu ii dai cu borcanu in cap, tot tu chemi salvaria, ajungi la sectie si iei laptopu unui gabor. ma lesi frate... laughing

| flo97 a răspuns:

Misto poveste laughing) sa ma anunti cand vine urmatoareawinking

| anonim_4396 explică (pentru flo97):

Mersi; s-a notat; o am la cuptor; e vorba despre blonda,sora lui aia bruneta,care a fost dansatoare la bară,în Italia; dacă nu înțelegi ce tot îndrug aici, trebuie să vezi una din intrebarile mele, care se refera la cum mi-am pierdut eu logodnica...etc,etc; deci *va urma*! baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci pui niste intrebari idioate, nici n-am stat sa-ti citesc tot romanul si regret ca ti-am dat funda, dar eram noua si cred ca se explica gresealahappy. Pune si tu intrebari mai serioase ca ne plictisesti.Pa!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Draga mea,la faza cu funda n-am ce să mai fac,pentru că nu pot să ți-o dau înapoi; asta fiind vestea bună; vestea proastă,in schimb, e că voi continua să pun intrebări *idioate*; pentru ca e democrație; alt raspuns mai bun n-am (aici); dar dacă vrei să-ți vând niște ponturi,despre unde să găsești niște intrebări mai bune, intră pe id-ul meu, și iți promit că *nu stiți ce pierdeți* daca nu o faci! magicianulfermecat

| Fonky a răspuns:

Si cum a ramas cu iubita ta, ca pe mine aia ma interesa... laughing

| Alycuta a răspuns:

S-a zis cu tine, te aresteaza!

| ticki a răspuns:

Ai probleme cu relatiile omule si in plus nu stii sa vorbesti cu fetele

| KuroSenshi a răspuns:

Pai la noapte dormi iepureste (daca intelegi). NOROC!