| Flowwz a întrebat:

La ce varsta ar trebui un baiat sa isi inceapa viata sexuala?
Astept pareri.

Răspuns Câştigător
| Rapafilă a răspuns:

Eu as zice ca va face asta cand va simti nevoia.Acum depinde si ce varsta are. Oricum, indicat e peste 16 ani,pentru. ca are timp sa-si hraneasca curiozitatea mai intai cu. privitullaughing,iar mai apoi, dupa ce invata ceva, trecela practica.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Viaţa sexuală e bine s-o începi, când te simţi pregatit/ă şi fizic, şi psihic şi când ai întâlnit persoana potrivită.
Ideal ar fi după 18 ani.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

In liceu, cand gaseste una mai mare ca el ca sa-l invete bine.

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Cand este major, dupa parerea mea. happy Nu trebuie sa se grabeasca! fete, sunt peste tot!

Răspuns utilizator avertizat
| Yaguar a răspuns:

Spusele doctorului in medicina: ,,2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 cauza este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 83 si daca o fata avind 1m 61 incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 83 dar va ramine cam tot acolo unde si a fost chind petru prima data a inceput sa practice... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Iar baiatul daca trebuie sa creasca 1, 83 si la moment are inaltimea 1, 61 va ajunge doar undeva pe la 1m 72. Sunt si cazuri de exceptie dar sunt foarte rare , acestea sunt patologii ca exemplu gigantismul. Iar oamenii sanatosi sunt influentati asa cum vam mentionat." Sexul stopeaza cresterea.
Spusele mele: La ce virsta vrei dar nu trebuie sa te grabesti, si trebue sa stii cu cine faci.

| rino90 a răspuns:

La liceu in general, dar e mult de munca ca sunte-ti toti pudici. daca nu... la fac, o sa li se scoale si lor apoi laughing)

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Poi la bieti e indicat sa inceapa dupa 17 ani sau la 17 ani cand oraganele sexuale sau dezvoltat complet. Asa scrie la carte big grin

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| Infraverde a răspuns:

Dupa 16 ani