| LittleWitch a întrebat:

Bună!
Acum ceva vreme am avut o infecție urinară și sunt îngrijorată să nu fie recurentă.
Am făcut sex cu iubitul meu și după act am avut senzația de a urina, dar a fost foarte puțin lichid și o senzație de arsură pentru câteva secunde care a trecut rapid. După aceea nu am mai simțit nimic în neregulă.
Când am ajuns acasă după mai multe ore, la fel de puțin lichid.(doar că fără alte discomforturi de această dată).
Am luat timp de doua săptămâni antibiotice pentru infecția urinara și aproape de sfârșitul lui iunie m-am oprit.
E posibil ca acesta sa fie un efect al pastilelor? Sau care ar putea fi cauza pentru care corpul meu reacționează asa?
Menționez ca nu suntem foarte activi sexual din cauza relației la distanță și ca majoritatea datilor în care am făcut-o s-a întâmplat aproape la fel ca acum.

Sunt super stresata in general de sănătatea mea, asa ca rog seriozitate.
Mulțumesc mult.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Senzatiile resimtite nu au nicio legatura cu infectia urinara care ti-a afectat aparatul urogenital. Sunt senzatii care pot sa apara in unele cazuri in timpul cat si dupa ce s-a terminat actul sexual. Sanatate!