| delia20 a întrebat:

am o intrebare f importanta pentru mine.amicul meu a fost prins in masina facand sex cu o prostituata de catre jandarmi. a mers la sectie a dat o declaratie. acestia au zis (jandarmii) ca nu se intampla absolut nimic. daca vrea da declaratie daca nu.nu.doar prostituata pateste ceva. ce se poate intampla cu el? dosar penal? ceva? vreau sa raspunda cineva care a patit asa ceva.sau care se pricepe foarte bine...care stie. dau funda.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| nutemaidoresc a răspuns:

In cel mai rau caz - amenda civila; daca e loc de intors, poate sa scape basma curata, putina morala facuta de "cavalerii statului" si am atat. Nu se pune problema de amenda penala, cazier etc.

7 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Asa ii trebuie!

| foxi a răspuns:

Mai rau este ca ai aflat tu!

| sofia_8041 a răspuns:

Nu o sa pateasca mare lucru... eventual amenda sau avertizare.Dosar penal nu are cum sa-i faca pentru ca nu a savarsit nici un delict penal. Si avand in vedere ca nu exista nici o lege care sa interzica " mersul" la prostituate acesta ar putea invoca principiul " ce nu este interzis prin lege este permis".

| vlaaddd a răspuns:

Iar te-au prins jandarmiii? Ai mai pus intrebarea asta si acum 2-3 saptamani.
Scuteste-ne.

| crisbebe a răspuns:

Nu o sa i se intample nimic pentru ca nu e un delict. poate poate cu o amenda...

| crisbebe a răspuns:

Funda nu dai la nimeni? nu mie dar in general ca ai zis ca dai funda

| secret_4992 a răspuns:

Nu am patit dar din cate stiu lui nu are ce sa-i faca, ca doar omul isi facea placerile cred ca ea o sa-si ia o amenda frumoasa...:d