| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intb. Aseara a fost noaptea cand mi-am inceput viata sexuala, eu eram pe ciclu si trebuia sa-mi treaca pentru ca mai imi curgea foarte putin, dupa actul sexual adica dupa ce m-am dezvirginat mi-a curs mai mult si de atunci pana azi imi curge sange intr-una. De ce imi curge atat din moment ce mie ieri trebuia sa-mi treaca?

9 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Poate ti-a mai ramas sange ¨pe teava¨ (imi cer scuze pentru exprimare, altceva nu mi-a venit in cap acum) si acum se scurge.Si probabil, te-ai si dezvirginat.E ok.Cand faci sex si esti la ciclu, hemoragia e mai puternica. Sper ca te-ai simtit bine aseara!

| FcRb1923Madalin a răspuns (pentru T4ny4):

laughing

| T4ny4 a răspuns (pentru FcRb1923Madalin):

?!

| FcRb1923Madalin a răspuns (pentru T4ny4):

Mi-a placut prima propozitie, pana la paranteza si ultima fraza laughing

| Nastia a răspuns:

De obicei ciclul se opreste ca sa te faca sa iti dai jos absorbantul si fix atunci incepe sa curga iar.de obicei cand o faci pe ciclu se activeaza fluxul sanguin si mai curge un pic.

| darrio2007 a răspuns:

Puteai sa mai astepti.Te-ai grabit.Si prietena mea a patit la fel.Dar i-a trecut in 3 zile.

| 5123fsda a răspuns:

Deoarece te-ai dezvirginat si ii ceva normal sa iti curga...O sa iti treaca pana la urma nu te speria!happy

| XxBlueRosexX a răspuns:

Din cauza ca titi pierdut viginitatea, nu ai de ce sa te sperii pentru ca dupa ce se rupe himenul membrana care acopera partial vaginul curge putin sange iar daca erai pe ciclu curge putin mai mult deoarace se activaza fluxl sanguin si se opreste dupa 2 3 zile cam asa...don't worry e ok...multa sanatate:*

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

De obicei, atunci când eşti dezvirginată, se produce o DEREGLARE a menstruaţiei - vine mai repede sau întârzie :

Dacă eşti aproape de aţi veni menstruaţia, ea va veni mai devreme ( cu câteva zile ), chiar în ziua deflorării sau în următoarea zi!

Dacă eşti pe "terminate", menstruaţia va CONTINUA cam 1-2 zile ( sau mai rar chiar 3 zile ) după deflorare! Asta este şi situaţia ta - NU ai de ce să te îngrijorezi!

Totuşi, dacă după dezvirginare, menstra continuă mai mult de 3 zile, atunci ar trebui să mergi la un control ginecologic - să nu fie alte probleme!