| Cristina033 a întrebat:

Am si eu o problema. Ultima menstruatie am avut-o in 2 octombrie 2015. Am facut o grămadă de teste si toate au iesit negative. In 16 decembrie m.am dus la ginecolog si mi.a spus ca nu sunt gravida. Mi.a dat niste pastile si inca nu mi.a venit. Este posibil sa fiu insarcinata? Cand am fost la medic nu s.a văzut nimic.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura metoda absolut sigura de testare privind sarcina prin care se obtine intotdeauna un rezultat corect si incontestabil de fiecare data deoarece are un grad de precizie de peste 98% este cel prin analiza de sange. Este singura metoda acceptata de medicii ginecologi. Analiza se efectueaza intr-un laborator de analize medicale costa in jur de 40-45 de lei si rezultatul se obtine in maxim 24 de ore. Rezultatul este neinterpretabil si nu necesita repetarea cum este in cazul testului pe baza de urina. La ecograf uneori este imposibil de stabili cu maxima precizie si a interpreta corect ceea ce apare in imagine. Multa sanatate.

| cineva666 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Analiza de sange happy 30lei. bine acum depinde si de oras... cabinet

| corbulalbrosu a răspuns (pentru cineva666):

Este posibil, nu contest.La mine in oras se practica tariful prezentat de mine in cazul in care se solicita expres determinarea hormonului hCG.

| Emilian65 a răspuns:

Daca medicul ti-a zis ca nu esti gravida atunci de ce mai ai indoieli ca ai fi gravida?

| Cristina033 explică (pentru Emilian65):

Pai ma gandeam ca e prea mica sarcina sa se vada. Nu stiu ce sa zic, nu stiu. Astept parerile voastre. Mulțumesc mult!

| R0R0 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci din nou.Au trecut, totusi, cateva luni.

| Cristina033 explică (pentru R0R0):

M.a chemat in 7 ianuarie. Acum mi.a mai dat sa iau niste pastile. Am uitat sa precizez ca nu am avut contact sexual in noiembrie si decembrie.

| Joanaa a răspuns:

Am avut o colegă avea CM din 2 în 2 luni doar...nu știu ce să îți zic pe lângă teste de sarcină și doctor...vezi și tu cum te simți și dacă ți se dau semne de sarcină.