| AllergicToIdiots a întrebat:

Buna c:
Am o problema. De 2 saptamani sunt impreuna cu baiatul asta pentru care nu simt nimic, noi am mai fost de multe ori impreuna si mereu s-a terminat prost, dar ma simt prost sa ma despart de el :I. Eu am acceptat dupa ce m-a rugat foarte insistent sa ii mai dau o sansa pentru ca m-a rugat mult, a spus ca vrea sa dureze si chestii d`astea dar nu suport sa-l mint, in plus vreau sa ma mut la alt liceu la anul` si trebuie sa dau examen, vreau sa fac niste cursuri si nu am timp de relatii false, el imi e un bun prieten dar nu e genul de iubit de care am acum nevoie, daca am nevoie de unul. Si mai e si chestia ca nu simt nimic pentru el. Dar chestiile pe care le-a spus chiar m`au emotionat si chiar m`as simti prost sa il fac sa sufere. Dar nici sa imi ruinez intrarea la liceu din cauza lui, nu pot accepta asta. Vreau sa o termin cu el cat mai repede dar as vrea sa o fac intr-un mod cat mai scurt, la obiect si care sa nu ne strice prietenia. Nu vreau sa il mint si sa imi bat joc de el, tin mult la el dar nu in felul acela. El nu se intelege bine nici cu prietenii mei, si pana si cele doua prietene pe care le cunosc de mai mult de 7 ani si in care am incredere deplina zic ca ar trebui sa ne despartim. Ce imi sugerati sa fac?

Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Vad ca povestea ta este plina de "chestii". Pe langa asta, nu poti sa fi cu o persoana doar pentru ca este insistenta... daca tu nu iti doresti cu adevarat acest lucru. Cel mai bine este sa fi sincera cu el si sa ii spui direct, fara ocolisuri, ca tu nu ai nevoie de o relatie. Chiar daca pe moment se va simti prost, ii va fi mult mai bine decat daca traieste cu falsa iluzie ca tu chiar doresti sa fi cu el si ca formati un cuplu atat de fericit. happy

| AllergicToIdiots explică (pentru Crisu):

:}}} Ms de raspuns, in legatura cu * chestiile*, acum am observat, cred ca asta e inca un cuvant pe care il *over-folosesc *; D

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Fii mai rece, mai indiferenta.
O sa te intrebe ce ai patit, si apoi ii explici ca nu poti sta cu el, ai multa treaba pentru liceu, trebuie sa iei scoala in serios si nu pe el.
In orice mod i-ai spune se va supara.
Ii zici ca vrei sa ramai prietena cu el, dar nimic mai mult, pentru ca nu simti nimic pentru el, asta e, va intelege, va suferi ce e drept, dar pana la urma ii va trece happy.
Succes!

| Stassy a răspuns:

...sad
Incearca sa'l faci sa inteleaga k relatia asta nu are rost.Numa k asta o sa fie tari complicatthinking
Fa'i cunostinta cu o alta fata si lasa'i singuri.
Sau du-te undeva, vezi un baiat si incepe sa vorbesti despre el.
Sau incepe sa devii rece cu el
Sau zii pur si simplu k e gata.

Si totusi, uite, nu cred ca nu simnti ceva pentru el.Ai pus intrebarea asta aici cu un motiv. Poate k zici nu stiu ce da' eu tot cred ca tii putin la el. Daca sunteti prieteni de 7 ani, ati avut o relatie, si acum gata?! Sincer, incearca sa vezi si partea buna la el.Nu e chiar atat de penibil cum crezi.Ai sa vezi
Sau na daca tu chiar vrei sa te desparti, ti'am scris mai sus.
Insa cred ca nu ti'ar conveni daca l'ai vedea cu o alta fata...

| lietome a răspuns:

Sa stai cu el