| ingerashpierduth a întrebat:

.de o vreme pot sa zic ca am oarecum un prieten cu beneficii.Adica nu e doar sex,mai vorbim sau iesim undeva, uneori raman la el peste noapte. Faza e ca in primele doua datii cand am facut sex el a ejaculat.
Dupa nu si-a mai dat drumul.Care poate fi problema? Nu e atras sau face asta doar pentru a impresiona?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Daca nu ar simti atractie, nu s-ar mai intalni cu tine si mai ales i-ar fi greu sa aiba erectie. In primele doua dati a ejaculat pentru ca erai "o partida noua". In general, cand o facem cu o femeie pentru prima data (poate si a doua oara), ne excitam mai mult decat ar trebui si de multe ori ejaculam mai repede decat ar fi de dorit. Dupa ca ne mai obisnuim cu ea si nu ni se mai pare atat de "spectaculoasa" ca la inceput, reusim sa ne controlam ejacularea mai bine si actul sexual sa dureze mai mult. Majoritatea barbatilor la un moment dat tot pierd controlul si ejaculeaza, chiar daca mai tarziu decat la inceput. Daca el reuseste sa te aduca pe tine la orgasm fara sa ejaculeze, inseamna ca face parte dintre cei foarte putini norocosi care se pot controla oricat de mult. Ca sa iti dau un exemplu, eu nu cred ca am reusit vreodata sa rezist mai mult de vreo 15 minute pana sa ejaculez.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Voi nu folositit prezervativ?
Faza este ca, poate nu vrea copii.

| ingerashpierduth explică (pentru Violleta2022):

Nu ma refeream la asta.Fostul meu prieten ejacula afara.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai mult ca sigur nu este vorba de nici una dintre cele 2 presupuneri de-ale tale. Probabil a devenit constient si circumspect fiindca si-a dat seama ca procedand in continuare la fel, s-ar putea sa devina "tatic", ceea ce in mod sigur nu i-ar conveni...cel putin lui. big grin

| Lola203 a răspuns:

Pot fi mai multi factori, poate e el mai stresat sau obosit. De asemenea el poate se abtine si nu ejaculeaza cand simte pentru a tine mai mult, daca se abtine de prea multe ori, este posibil ca la un moment dat sa nu mai poata ejacula. Daca nu era atras de tine, n-ar mai fi avut erectie.