| InaUsename123 a întrebat:

Bună iau regividon de 5 ani am făcut pauze, iar în momentul de fata nu le mai iau de4 luni acum le am început din nou au efect de protecție imediat sau? mulțumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu pot avea efect imediat odata ce ai facut pauza, trebuind sa astepti cel putin 2 saptamani (14 zile) ca sa inceapa sa protejeze din nou.

| dullcat a răspuns:

Buna.Decat sa risti, considera ca esti protejata abia dupa cateva saptamani sau o luna, insa pana atunci apelati la alte metode contraceptive.

| Robert2526 a răspuns:

Daca le-ai inceput din prima zi a ciclului menstrual, protectia este de la prima pastila. Daca nu le-ai inceput cum trebuie, e la noroc, o sa ai siguranta abia dupa prima luna