| Adryana98 a întrebat:

Imi este frica ca baiatul care ma place sa nu ma mai placa. Mereu ma gandesc la asta! Ce sa fac? Funda:*

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa sigur o sa-l pierzi pentru ca atragi acel gand negativ, impune-ti in cap ca totul va fi bine.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

De unde sti ca te place? de ce iti e frica ca nu te mai place? mai multe detalii

| Adryana98 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Mi-a zis un verisor care stiu ca nu ma minte si oricum se vedea clar ca ma place si simt asta. Si mi-e frica nu o sa ma mai placa pentru ca atatia baieti spun,, nu imi mai place de Cutareasca,,! Si stiu ca nu e neaparat sa zica si el asta dar totusi imi este frica!

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Adryana98):

Chair daca te-a placut si acum nu, el tot mai tine la tine...
si de tot spui ca iti e frica? te faci de ras? mai rau te faci de ras daca stai sa iti spuna unu si altu... voi vorbiti, va salutati?

| Adryana98 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Acest baiat ma place acum! Intreaba de mine mi-a facut o cutie cu niste bilete(inca nu mi le-a dat). A intrebat daca vreau sa fiu cu el si daca il plac si ce flori imi plac! Si mie mi-e frica ca nu o sa ma mai placa! Uite-te la intrebarile mele ca am mai pus una acolo legata de el!

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Adryana98):

Pai cu sa nu te mai placa daca accepti sa fi cu el? Te azi ce spui? Se va indragosti de tine. Si tu vei face asta daca nu iti mai faci atatea griji.

| Adryana98 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Mersi mult:*

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu te mai gandi la asta pur si simplu. Ocupati timpul cu ceva, fa ceva sa-ti tina mintea ocupata si gandeste-te ca deja sunteti intr-o relatie, din cate am inteles, deci nu mai ai de imfruntat ideea ca el s-ar putea sa te respinga, si ca trebuie sa te bucuri de relatie, pentru ca la fel ca si orice pe lumea asta totul are un sfarsit.Pentru cei care ies dintr-o relatie chiar daca ei au fost cei parasiti este o vorba "Don't cry because it's ended. Smile because it happened" in traducere (in caz ca nu sti engleza) inseamna "Nu plange ca s-a terminat, bucurate ca s-a intamplat".La fel e si la tine.Nu plange ca s-ar putea termina, bucurate ca se intampla, ca sunteti impreuna, si savureaza clipele.

| neutrino a răspuns:

Gandeste-te ca o relatie are un inceput si un sfarsit. Bucura-te de relatie cat poti.

| AhileSemiZeu a răspuns:

Da-i tentie, vorbeste cu el, iesiti pe afara, fa-i un cadou.

| Kiasm a răspuns:

In relatii deseori se intampla asa ceva. Principala intrebare este daca din cauza fricii nu ai tendinta sa te comporti orgolios cu el sau deseori sa-i repeti dupa o cearta ca sa se duca la alta?! Daca apar astfel de situatii, atunci precis ca tu singura vei distruge totul. Eu consider ca aici trebuie sa traiti dupa principiul:"daca tie iti este bine, atunci si mie"...

| geogen a răspuns:

Mai,incearca,ca nu vei sti niciodata.din propria experienta iti spun ca am ratat 2 relatii din cauza ca tot asa ma temeam sa fiu respinsa.dar spre surprinderea mea santimentele erau reciproce.merita sa incerci, nu ai nimic de pierdut.

| Adryana98 explică (pentru geogen):

Pai si la mine sentimentele sunt reciproce! Si el ma place pe mine dar totusi imi este fricasad

| geogen a răspuns (pentru Adryana98):

Nu ai de ce sa iti fie frica,cati ani ai? sunteti in relatie acum? crede-ma ca, daca te iubeste nu exista teama asta, sincer cate odata si mie imi este teama ca, daca ma ingras nu ma mai place sau tot felul, vb cu el si poate o sa te linisteasca

| Adryana98 explică (pentru geogen):

Am 14 ani si nu suntem in relatie acum!