| Dana1609 a întrebat:

Buna seara! La recomandarea medicului am început sa iau anticoncepționalele Belara care se iau din prima zi a menstruației! Cum pot sa îmi dau seama dacă le-am luat corect in sensul ca mai intai am avut 2 zile cu sângerări in cantități foarte mici, apoi flux normal din a treia zi…Ce zi se ia in considerare ca fiind adevarata zi de începere a mestruatiei?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incepi sa iei anticonceptionale in PRIMA zi cand apare sangerarea!

| Dana1609 explică (pentru Violleta2022):

Oricât de slaba cantitativ ar fi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dana1609):

Da

| blackann a răspuns:

Din prima zi.